WhatsApp představil oficiální desktopovou aplikaci pro Windows a Mac OS

Sdílet:

Na blogu společnosti WhatsApp se objevila informace o vydání oficiální aplikace pro počítače a to pro platformy Windows a Mac OS. Jak již mnozí z vás vědí a jak jsem již informoval v předchozím článku, aplikace pro desktop v podstatě rozšiřuje tu mobilní, takže v počítači se nic neukládá a pro chod počítačové aplikace je nutné ji nejprve spárovat s mobilní verzí pomocí QR kódu. V praxi to pak funguje tak, že veškerý obsah a zprávy, který obdržíte na mobilním zařízení se zrcadlí do desktopové verze. Podmínkou však je to, že váš mobilní telefon musí být připojen k internetu.

Nová veze pro počítače je k dispozici pro Windows 8 a vyšší a pro počítače s Mac OS verze 10.9 a vyšší. Vzhledem k tomu, že je aplikace nativně podporována systémem, o veškerých zprávách můžete být informováni skrze desktopové notifikace a rovněž můžete využít klávesových zkratek a dalších funkcí. Pakliže si chcete aplikaci stáhnout, navštivte adresu stránky pro stažení a stáhněte si požadovanou verzi. Po té aplikaci otevřete a v mobilní aplikaci, v nastavení, vyberte volbu WhatsApp Web, která inicializuje skener kódů. Namiřte fotoaparát na kód v aplikaci. Ihned dojde k propojení a můžete aplikaci používat.

whatsappweb
Zdroj: rootear.com

Pakliže nemáte Windows 8 a vyšší, nebo Mac OS požadované verze a nechcete ani aplikaci třetí strany, stačí navštívit stránku web.whatsapp.com a jednoduše používat WhatsApp na svém počítači v jeho webové verzi, která funguje na stejném principu včetně vyskakovacích notifikací. Je zde ještě další alternativa a tou je doplněk pro prohlížeč Chrome, který se jmenuje WhatsApp Web Wrapper , který rovněž funguje skvěle a stojí za vyzkoušení.

 

 
Štítky:
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář