Viber zavedl end-to-end šifrování a ochranu konverzací kódem PIN

Sdílet:

Viber se stal bezpečnější díky implementaci end-to-end šifrování a k tomu ještě navíc přidává zabezpečení skrytých konverzací pomocí kódu PIN. Přidává se tak ke službám Whatsapp, Telegram či Apple iMessage, které zabezpečení komunikace rovněž implementovaly.

Jak jsem již psal v článku k Whatsapp, end-to-end šifrování přináší zabezpečení komunikace, která se tak stává bezpečnější, protože komunikaci probíhá pouze mezi osobami, které v rámci jedné konverzace komunikují. Žádná třetí strana včetně provozovatele služby tak nemůže tato data přečíst.

Kromě šifrování komunikace, Viber přidává ještě jednu bezpečnostní funkci, která nabídne ochranu skrytých konverzací pomocí PIN kódu. Jak ochranu chatu PIN kódem nastavit? Stačí vstoupit do chatu a tapnout na ozubené kolečko, kde vybereme volbu “SKRÝT TENTO CHAT”. Tímto chat skryjeme, musíme však mít nastaven PIN kód, k jehož vytvoření budeme při pokusu chat skrýt, vyzváni. V seznamu chatů nám konverzace zmizí, ale jak ji zase nalezneme? Jednoduše. Stačí tapnout v pravém horním rohu na lupu a do pole zadáme PIN kód. Tímto se nám ukážou všechny chaty skryté pod tímto PIN kódem.

Abyste mohli funkce šifrování a ochrany PIN kódem využívat, měli byste mít Viber aktualizován na verzi 6.0 a vyšší.

Viber
Viber
Developer: VIBER MEDIA S.à r.l.
Price: Kostenlos+ 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář