Jak povolit vkládání znaků do přihlašovacích polí, která to neumožňují?

Sdílet:

Dnes zde máme jeden malý návod, jak obejít stránky s poli pro vložení typicky přihlašovacích údajů, do kterých z bezpečnostního hlediska (alespoň z hlediska programátorů, kteří stránku vyvíjejí) nelze kopírovat jakékoliv znaky. Právě vývojáři toto zdůvodňují tím, že se jedná o zvýšení zabezpečení. Opravdu se ale jedná o vyšší zabezpečení, nebo se jedná jen a pouze o způsob, jak uživatele přinutit všechny údaje vypisovat ručně? V dnešní době se často používají správci hesel, ve kterých lze ukládat hesla a další citlivé informace. Databáze hesel je pak chráněna hlavním, tzv. master heslem, bez kterého nelze k heslům získat přístup.

Právě v případě těchto správců hesel je běžné, že se z nich heslo jednoduše zkopíruje do schránky a vloží do přihlašovacího pole. Bohužel stále se můžeme setkat s mnoha stránkami, například PayPal, kde je vkládání hesel do polí zakázáno. Naštěstí jsou zde způsoby, jak toto obejít a my si ukážeme, jak na to. Jsou zde dvě možnosti:

Prohlížeč Google Chrome

Pokud používáte jako výchozí prohlížeč Chrome, jednodušší to být ani nemůže. Stačí si stáhnout doplněk z obchodu Chrome, který nese název “Don’t F*ck with Paste” a je to. Rozšíření běží v prohlížeči na pozadí a v případě, že se vyskytne stránka, která blokuje vkládání znaků do přihlašovacích polí, tento doplněk jednoduše obejde bezpečnostní mechanismy a zkopírovat znaky umožní. Pokud jste zvídaví a chcete znát kód doplňku pro Chrome, tak zde je:

var allowPaste = function(e){
e.stopImmediatePropagation();
return true;
};
document.addEventListener(‘paste’, allowPaste, true);

 

Prohlížeč Firefox

Ti z vás, kdo si oblíbili Firefox, nemusí instalovat žádné rozšíření, ale budou muset tak trochu “sáhnout do orloje” a provést změnu v konfiguraci prohlížeče. Jak na to?  Do adresního řádku vepište: about:config a poté potvrďte to, že budete opatrní.

 

 

scr2

 

 

Nyní do vyhledávacího řádku zadejte řetězec: dom.event.clipboardevents.enabled a potvrďte. Objeví se záznam se stejným názvem, ve kterém musíme změnit hodnotu z “True” na “False”dvojitým poklepáním na hodnotu. To je vše. Nyní si již nemusíte dělat hlavu s weby, které blokují vkládání hesel ze schránky.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář