Jak nastavit otevírání optické mechaniky pomocí klávesové zkratky v systému Windows?

Sdílet:

V současné době je používání optických mechanik v PC a noteboocích na ústupu, ale noho z nás je stále používáme. Pokud chceme optickou mechaniku otevřít, obvykle k tomu musíme použít mechanické tlačítko dvířek. Díky bezplatnému nástroji Control Door si tento úkon můžeme zjednodušit. Po jeho instalaci budeme mít možnost dvířka jednotky otevřít pomocí jednoho kliku, nebo pomocí klávesové zkratky.

Budeme k tomu potřebovat aplikaci pro Windows, kterou si můžeme stáhnout zde: Control Door – velikost 605 kB. Archiv si rozbalíme na disk v počítači a aplikaci nainstalujeme. Na poslední obrazovce instalačního procesu zvolíme “Launch program” a instalátor ukončíme.

V pravém spodním rohu v notifikační liště se nám objeví ikonka programu. Klikem na tuto ikonku se nám dvířka mechaniky otevřou.

scr1

Pokud chceme pro otevření jednotky přiřadit klávesovou zkrátku, abychom na ikonu nemuseli klikat, provedeme tak klikem přes pravé tlačítko myši na ikonu a z nabídky vybereme  “Hot Key”.

scr2

Do políčka zadáme zkratku, kterou chceme mechaniku otevírat a potvrdíme tlačítkem OK. Nyní po zadání této klávesové zkratky se nám mechanika otevře.

scr3

Ještě zbývá nastavit program tak, aby se spouštěl automaticky se spuštěním Windows. To provedeme opět přes nabídku aplikace, kde zvolíme “Load Door Control at Startup”.

scr4

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář