Google představil chytrou klávesnici Gboard pro iOS

Sdílet:

Google vydal pro iPhone novou klávesnici Gboard. Klávesnice je zajímavá tím, že má v sobě integrované vyhledávání Google, takže budou uživatelé schopni skrze klávesnici vyhledávat obsah  následně ihned poslat skrze aplikace, ve kterých bude klávesnice aktivní.

Nad polem s klávesami bude přítomno tlačítko s barevným logem Google, skrze které bude možné ihned vyhledávat požadovaný obsah. Hledání bude mít funkce predikce vyhledávaných slov a zadávání pomocí swype gest.

gboard-ios

Výhodou Gboard je to, že uživatel se tak nebude muset přepínat mezi prohlížečem a klávesnicí. Jednoduše hledaný obsah vyhledá skrze klávesnici, klepne na něj a ten ze rovnou zkopíruje například do zprávy v chatu.

Google bohužel tuto funkci prozatím uvolnil pouze pro iOS. Uvolnění pro Android prozatím nebylo oznámeno, nicméně lze očekávat, že se brzy dočkají i uživatelé Androidu. Smutná zpráva je, že byla tato funkce prozatím uvolněna pouze pro uživatele v USA. Kdy bude uvolněna i do ostatních zemí zatím také není známo. Každopádně se jedná skvělou vychytávku, na kterou se velice těším.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář