Facebook tipy: jak zapnout dvoufázové přihlášení k účtu?

Sdílet:

Dvoufázové ověření, jako další ochranný prvek zabezpečení účtu, se dnes stává téměř standardem a je používán všude tam, kde může dojít k prolomení účtu případnými útočníky za účelem poškodit dotyčnou osobu, zneužít její identitu, nebo v případě například internetového bankovnictví, se obohatit na úkor poškozeného.

Důrazně proto doporučuji dvoufázové ověření použít všude, kde je nabízeno. Facebook dvoufázové ověření nabízí také a v případě této sociální sítě rozhodně doporučuji neváhat. Známy jsou nesčetné případy, kdy byly díky krádeži přihlašovacích údajů zneužity profily obětí k šíření nevhodného obsahu, získávání informací o přátelích oběti a dalšímu. Obvykle si masivní negativní dopad takové situace nejen na naše soukromí uvědomíme až když k ní doopravdy dojde. Věřte, že se v podobné situaci můžete ocitnout ani nevíme jak …..

fb1

Abychom si na svém Facebookovém profilu mohli dvoufázové ověření zapnout, musíme se nejprve přihlásit do jeho webového rozhraní na počítači. V horní modré liště vpravo pak klikneme na nabídku a v té zvolíme „Nastavení“. V novém okně v levé části zvolíme položku „Zabezpečení“ a v nastavení zabezpečení zvolíme volbu „Schválení přihlášení“.

fb

Jakmile zadáme požadavek na zapnutí dvoufázového ověření, bude nám na telefonní číslo, které máme spárované s naším účtem, zaslán ověřovací kód, který zadáme do nového okna.

fb2

Pakliže je kód správný, budeme muset ještě následně zadat své heslo k účtu a poté bude funkce dvoufázového ověření aktivní až do doby, než jí opět deaktivujeme.

fb3

Dvoufázové ověření, resp. zadání ověřovacího kódu po nás bude vyžadováno pokaždé, když se budeme ke svému účtu přihlašovat z nového zařízení, či nového webového prohlížeče. Aby bylo nastavení zabezpečení vašeho účtu co nejúčinnější, doporučuji si rovněž nastavit silné heslo. Bezpečné heslo by mělo obsahovat velká a malá písmena, čísla a nějaký speciální znak a měla by mít délku alespoň osm znaků.

Vytvoření takového hesla, které je bezpečné a přitom zapamatovatelné může vypadat například takto:

Můžeme si vzít jednoduchou říkanku: “ Jedna dva tři čtyři pět, cos to Janku, cos to sněd“ a použijeme pouze počáteční písmena a vznikne nám heslo: 12345ctJcts 

fb4

Toto heslo ale není natolik silné, jak ukazuje generátor hesel výše, aby nemohlo být prolomeno, protože neobsahuje speciální znak. Použijeme tedy např. * a hle, najednou nám vznikne heslo, které už jen tak nikdo neprolomí.

fb5

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář