WhatsApp bude bezpečnější díky plné podpoře end-to-end šifrování

Sdílet:

Na blogu komunikační služby WhatsApp se dnes objevila zpráva o tom, že vývojáři aktuálně dokončili vývoj podpory end-to-end šifrování, díky kterému bude komunikace v rámci této služby ještě bezpečnější. Jakmile tedy dojde k aktualizaci aplikace, nově veškerá komunikace, včetně hovorů a zasílání fotek a videí, bude plně šifrována díky end-to-end technologii.

Co to vlastně to end-to-end šifrování je a jak funguje? Jedno se o způsob zabezpečení elektronické komunikace, který je v současně době hojně využíván právě pro optimální ochranu soukromí mimo jiné dvou stran, které spolu komunikují. Výhodou tohoto způsobu šifrování je ta, že komunikaci nemůže dešifrovat žádná třetí strana. Na jedné straně je komunikace zašifrována a dešifrovat jí může pouze druhá strana, které je zpráva či obsah určen. V případě služby WhatsApp tedy poskytovatel nemá možnost obsah komunikace jakkoliv odhalit. Více o tomto typu šifrování se můžete dozvědět ZDE.

Nabízí se tedy otázka, zdali není WhatsApp jednou z nejbezpečnějších komunikačních služeb vůbec? V podstatě ano, minimálně z těch masově nejpoužívanějších a nejoblíbenějších, což je skvělá zpráva, pro všechny, kdo chtějí komunikovat s ostatními a přitom se nebát o své soukromí. WhatsApp tímto samozřejmě také reaguje na kroky americké vlády, která se snaží o pravý opak, tedy mít možnost kontrolovat vše, co je neveřejné, zabezpečené a může představovat potenciální “bezpečnostní riziko”.

End-to-end šifrování, jak jsem se již zmińoval, přijde s novou verzí mobilní aplikace a bude samozřejmě součástí webové verze.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář