Jak odstranit reklamní bannery z aplikace Skype pro PC

Používáte desktopovou verzi Skypu a také vás štvou otravné reklamní bannery v okně aplikace? Naštěstí je zde způsob, jak se reklamy ve Skypu zbavit a to poměrně jednoduchým způsobem. Bohužel poté, co Microsoft koupil tento populární komunikační nástroj se mnohé změnilo. Skype získal do sebe poměrně úzce integroval sociální síť Facebook a také dostal do výbavy zobrazování reklam, které jsou samozřejmě cílené na uživatele. Konkrétní cílení reklam lze v nastavení vypnout, samotné reklamy už bohužel nikoliv.

 

Jednoduší metoda, ale ne dokonalá ….

Pokud chcete reklamní banner ve Skypu deaktivovat, stačí si k tomu spustit prohlížeč Internet Explorer, ve kterém je potřeba provést malou úpravu nastavení. Tu provedeme tak, že přejdeme do sekce nastavení prohlížeče. Zde vybereme staré známé „Možnosti internetu“ a na kartách zvolíme položku „Zabezpečení“.

Zde klikneme na červenou ikonu nesoucí název „Servery s omezeným přístupem“ a poté klikneme na tlačítko „Weby“. Vyskočí nám nové okénko, kde do políčka „Přidat tento web k zóně“ napíšeme následující adresu: https://apps.skype.com/ . Poté okno zavřeme a hlavní okno potvrdíme tlačítkem „Ok“.

Pokud jsme ponechali aplikaci Skype otevřenou, tak aby se změny projevily, musíme ji kompletně ukončit a zase spustit. Po spuštění již uvidímě okna bez reklam.

Jediným kazem na kráse je to, že po tomto zákroku deaktivujeme funkci domovské obrazovky, která nám jinak ukazuje různé informace o ostatních uživatelích atd. Tuto obrazovku obvykle vyvoláme tlačítkem označeným domečkem nad našimi Skype kontakty.

AdBlockem proti reklamě ….

Další možnou variantou, která funguje resp. fungovala, bylo nainstalovat si do prohlížeče Internet Explorer plugin AdBlock Plus, který slouží právě k blokování reklamního obsahu. Bohužel v současné době instalace končí chybou a proto je, alespoň pro mne“ tento způsob nepoužitelný.

Mírně složitější, ale zaručeně funkční …..

Poslední způsob je zaručený, protože funguje a navíc neomezí funkci domovské obrazovky. Pro někoho z nás, hlavně pro ty méně zdatné ve znalosti Windows, možná bude tento postup poněkud složitější. Pokusím se však vysvětlit tak, aby každý pochopil.

Je potřeba pozměnit, resp. doplnit soubor hosts , který po vložení konkrétních adres tyto adresy dokáže následně zablokovat. Tento soubor nalezneme zde:C:\Windows\systme32\drivers\etc .

Je zcela možné, že bude tento soubor ve vaše systému skrytý.

Jak zobrazit skryté soubory

Přes Start -> Ovládací panely -> Možnosti složky se dostaneme k možnostem nastavení zobrazení. Jakmile se nám objeví okno Možnosti složky, vybereme zde kartu „Zobrazení“ a zde ve stromovém zobrazení vybereme u položky „Skryté soubory a složky“ možnost „Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky“ .

Pokud máme soubor hosts přístupný, můžeme se pustit do jeho editace. Je možné, že nebude možné soubor editovat přímo v systémovém adresáři, protože nám jej omezení práv v systému Windows neumožní uložit. Doporučuji si soubor hosts uložit někam jinam, třeba do dokumentů, nebo na plochu a zde jej otevřít v aplikaci Poznámkový blok. Soubor hosts by měl obsahovat něco podobného, co je vidět níže:

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a ‚#‘ symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

127.0.0.1 rad.msn.com
127.0.0.1 live.rads.msn.com
127.0.0.1 ads1.msn.com
127.0.0.1 static.2mdn.net
127.0.0.1 g.msn.com
127.0.0.1 a.ads2.msads.net
127.0.0.1 b.ads2.msads.net
127.0.0.1 ac3.msn.com

My do tohoto souboru vložíme červeně zvýrazněné údaje a poté soubor uložíme. Jakmile jej budeme mít uložený, zkopírujeme jej zpět do adresáře etc, kde má své místo. Budeme požádání o potvrzení k provedení této operace a poté je vše hotovo.

Pokud nyní spustíme aplikaci Skype, nejen že se zbavíme reklam, ale nepřijdeme ani o funkčnost úvodní domovské obrazovky.

 
Štítky:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář