WhatsApp konverzace nyní můžete zálohovat do úložiště Google Drive

Sdílet:

Dnešním dnem WhastApp oficiálně podporuje zálohování konverzací do úložiště Google Drive. Tato funkce sice před časem byla dočasně aktivní na zkoušku, nicméně posléze byla z dalších verzí aplikace odebrána. Nyní ji WhatsApp zavádí oficiálně a na trvalo.

Do dnešního dne byla jediná možnost, jak zálohovat vaše konverzace tak, že jste zkopírovali složku “Database” a nahráli někam jinam. Bohužel se ale jednalo o poměrně krkolomné a nespolehlivé řešení. Nyní stačí v aplikaci jen nastavit a povolit zálohování do úložiště Google Drive pod vaším účtem, nastavit frekvenci zálohování a vše pak již probíhá automaticky.

drive_whatsapp_n6_double

Pokud tedy třeba přeinstalujete telefon, nebo jej ztatíte, stačí v novém zařízení jen nainstalovat aplikaci WhatsApp, propojit aplikaci s Google Drive a všechny konverzace se vám do nového zařízené obnoví.

Poku vám v telefonu ještě nezaklepala aktualizace, můžete si WhatsApp s podporou zálohování do cloudu stáhnout na tomto odkaze.

Pokud snad nemáte Google Drive, tak vězte, že jej získáte registrací do služeb Google, díky které nezískáte jen Drive, ale plno dalších užitečných služeb jako například Gmail, fantastické Google Fotky, nebo třeba přístup do sociální sítě Google+.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář