Výsledky veřejných testů 5G sítě odhalily přenosové rychlosti až 3,6 Gb/s

Sdílet:

Síť LTE, neboli Long Term Evolution, je v současné době to nejlepší, co můžeme pro mobilní přenos dat využít, pokud se ale nacházíme v pokryté oblasti. V testovacích podmínkách umí LTE zajistit přenos až 172,8 Mb/s v downloadu a 57,6 Mb/s v uploadu. V reálných podmínkách jsou ale rychlosti mnohem nižší a závisí na vytížení sítě, použitém zařízení a dalších faktorech.

Společnost Huawei ve spolupráci s japonským operátorem NTT DoCoMo provádějí testování 5G sítě, která by měla nabídnout až 200krát vyšší přenosové rychlosti, než současné LTE. Poslední test proběhl na veřejném místě a použito bylo pásmo 6 GHz. Při testování bylo dosaženo obdivuhodné rychlosti 3,6 Gb/s. Jen pro názornost, současné LTE umí rychlosti, právě v závislosti na kvalitě sítě, cca od 15 do 80 Mb/s. Tyto rychlosti jsou ale opravdu orientační a v každé pokryté oblasti se mohou výrazně lišit.

S uvedením 5G sítě do komerčního provozu se počítá v roce 2020, nicméně společnost Huawei počítá s pilotním provozem již v roce 2018.

Zdroj: Huawei.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář