První ROM s Androidem 6 Marshmallow pro Nexus 4 je na světě

Sdílet:

Majitelé telefonů Nexus 4 zažili zklamání, když zjistili, že pro jejich zařízení Google nevydá update na nejnovější Android 6.0 Marshmallow. Jak to tak ale vypadá, někteří z nich, ti technicky zdatnější, nemusí zas až tak propadat smutku, protože custom ROM komunita, jak je vidět, nespí a pracuje na vývoji Androidu 6 i pro tyto starší Nexusy.

Prvním z nich je Dmitri Grinberg, který nahrál ke stažení ROM založenou na AOSP zároveň s pokyny pro vývojáře, kteří by chtěli ROM upravit podle vlastních potřeb.

Dalším, kdo pracuje na ROM s Androidem 6, je Aldrin Holmes a jeho ROM je již téměř připravena pro vydání. Holmes uvádí, že se nachází někde kolem 80% celkové práce a brzy bude ROM připravena k otestování.

Jedná se o čisté ROMky bez integrovaných Gapps (Google Apps), takže ten, kdo bude ROM chtít otestovat, bude si muset zároveň sehnat aplikace od Googlu kompatibilní s nejnovějším systémem, aby tak měl v telefonu základní služby jako Google Play atd.

Pokud ještě nevíte, co vše Android 6 Marshmallow přináší nového, podívejte se na video.

Zdroj: AndroidAuthority

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář