Zálohujeme data ze zařízení iPhone a iPad, aneb vše co potřebujete vědět o zálohování jablka

Sdílet:

Pokud vlastníte iPhone, či iPad a záleží vám na datech, která máte v těchto zařízeních uložena, doporučuji provádět, resp. nastavit zálohy. Jsou dvě varianty, jak vaše”jablíčko” zálohovat. Jedna je automatická, která probíhá od úložiště iCloud a výhodou této varianty je to, že jsou vaše data na “bezpečném” uložišti. Ta druhá je je více sofistikovanější, ale provádí se lokálně přes aplikaci iTunes do vašeho počítače.

Pokud zálohujete do iCloudu, je dobré vědět, že toto uložiště má omezenou kapacitu ve free variantě to 5 GB. Pokud budete chtít větší prostor, budete si muset připlatit. podobnou politiku má i Google a Microsfot, i když tito poskytovatelé jsou podstatně štědřejší. I přes to bude většině uživatelů 5 GB pro zálohy stačit. Je to prosté, iCloud zálohuje jen nejdůležtější data, nezálohuje například hudební skladby a filmy a jiné obejmné soubory, aby bylo upsořeno místo. Koneckonců dnes vetšina aplikací nabízí synchronizaci dat přes cloud, takže jsou vaše data zálohována skrze váš účet typicky např: Gmail, Evernote, Instagram a další ….

icloud1

To, zdali máte zapnuté zálohování do služby iCloud zjistíte v sekci Nastavení viz. následující obrázek.

650x710xicloud-settings-on-ios-7.png.pagespeed.ic.ZC2V_15Ams

Pokud tapnete na Storage & Backup, můžete zjistit jak velké uložiště máte a kolik v něm zbývá volného místa.

icloud-storage-and-backup-settings-on-ios-7

Pokud tapneme na položku Manage & Storage, dostaneme se na detail zařízení, kde můžeme vidět datum a čas poslední zálohy, velikost prostoru, které zabírají konkrétní aplikace a rovněž můžete aktivovat, či deaktivovat konkrétní aplikace, které se zálohují.

icloud-manage-storage-backups

Kromě zálohování do iCloudu je možné provádět lokální zálohy na PC skrze iTunes. tyto zálohy pak můžete nahrát do iCloudu. Stačí telefon propojit s iTunes a v nabídce provést manuální zálohu skrze tlačítko “Back Up Now”. Vytvoří se kompletní záloha telefonu, tedy vše co se na něm nachází. Z této zálohy pak je možné zařízení obnovit v případě havárie.

back-up-iphone-or-ipad-from-itunes

Fotografie pořízeny ze serveru: Howtogeek.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář