WZ.project nabídne kvalitní SSD webhosting s 5 GB prostoru zdarma bez reklam

Sdílet:

Na české intenetové scéně se rodí další zajímavý projekt, který přinese možnost provozování webhostingu s 5 GB přiděleného prostoru zdarma a zcela bez reklam. Myšlenkou tohoto projektu je přinést širokému spektru potenciálních zákazníků dostupný a kvalitní webhosting a to zdarma. Celý projekt zaštiťuje ICT Center CZ – poskytovatel informačních a komunikačních technologií.

 

Jistě si říkáte, že webhosting zdarma zní hezky, ale jakou kvalitu vlastně Webovky Zdarma přinášejí? Z hlediska hardwarového vybavení a zajištění konektivity se jedná o špičkovou technologii, využívanou mnoha renomovanými hostingovými společnostmi. Pojďme se podívat, co vše v základu zákazník dostane:

  • hosting je ideální volbou pro bloggery, testery, firemní prezentace, či internetové obchody
  • 5 GB datového uložiště na rychlých SSD discích
  • 3 e-mailové schránky
  • zdarma doména II. řádu .tk, .ml, .ga, .cf a .gq pod registrátorm Freenom
  • kvalitní hardware od prověřeného dodavatale společnosti DELL
  • serverový operační systém CentOS (Linux)
  • virtualizaci zajišťuje špičková platforma VMWare
  • konektivita do internetu je zajištěna přes peeringová centra NIX a SIX s redundatním řešením
  • zálohování dat
  • a další

Kromě výše uvedených vlastností nám autoři projektu prozradili, že je vše otázkou otevřené komunikace. V nabídce je samozřejmě i možnost domluvit se na individuálních specifikacích a potřebách. Otevírá se tak možnost po předchozí domluvě a přezkoumání poskytnoutí například VPS serveru pro ještě výkonnější řešení. Autoři projektu jsou tak otevřeni potřebám, kterým jsou schopni vyjít vstříc.

Toliko výčet toho, co zákazník dostane. Jak jsem již psal, ideou je poskytnout zdarma ale i přesto ve vysoké kvalitě, podporu novým a ambiciózním projektům a také bojovat proti vysokým cenám, které na našem specifickém trhu někteří poskytovatelé provozují.

TechBlog pro vás udělal malý rozhovor s manažerem projektu – Jiřím Považanem, kterého jsme důkladně vyzpovídali a snažili jsme se zjistit od něj to nejdůležitejší, co by mohlo hrát roli v případném rozhodování budoucího zákazníka, jaký hosting zvolit.

TechBlog: Jak se vůbec zrodil nápad poskytovat hosting zdarma?

Jiří: Jako společnost ICT Center CZ poskytujeme veškeré naše služby standardně pro dobročinné a neziskové projekty zdarma. Začala se však hromadit i spousta dotazů a žádostí na pomoc s rozjezdy různých startupů a aktivit z jiných oblastí. Vzhledem k tomu, že zkušeností v této oblasti máme na rozdávání, rozhodli jsme se o spuštění svého vlastního projektu Webovky Zdarma, WZ.project. Nejde však jen o hosting zdarma, jedná se o komplexní online marketing. Dokážeme pomoci také s návrhem samotného webu, jeho provedením i jeho propagací. A ano, zdarma.

TechBlog: Budete nabízet jen hosting, nebo plánujete do budoucna i nějaké placené varianty i když tomu název projektu “Webovky Zdarma” nenapovídá?

Jiří: Osobně si hosting představuji tak, že si objednám u registrátora doménu, nahraji obsah nebo prezentaci na server a k tomu mám k dispozi e-mailové schránky apod. Podobné hostingové služby nabízí běžně mnoho společností jako balíčky v různých cenových hladinách. Ceny se vetšinou pohybují v závislosti na poskytnutém prostoru, počtu emailových schránek, počtu databází atp. Samozřejmě se vyskytují i společnosti, které nabízejí hosting zdarma. Při podrobnějším prozkoumání však narážíme na různé záludnosti jakými jsou například vkládaná reklama na vaší prezentaci, žádný email, žádná databáze, zdarma pouze subdoména, jen 100 MB diskového prostoru nebo nutnost registrovat si doménu. My jsme se pokusili jít jinou cestou. V rámci WZ.project nabízíme zdarma hosting na systému Linux CentOS s 5 GB diskového prostoru, k tomu přidáváme 3 emailové schránky, webmail, plnou podporu PHP a možností využít databázi MySQL. K tomu umíme přidat i plnohodnotnou doménu II. řádu ve variantách www.mojestranky.tk, .ml, .ga, .cf nebo .gq. Kdo tedy ke svému projektu nutně nepotřebuje národní doménu .cz, má ve většině případů vše co k rozjezdu svého projektu potřebuje a zdarma, jak v komerční, tak i v osobní oblasti. O placené variantě služeb proto v rámci WZ.project neuvažujeme.

TechBlogŘíkáte tedy, že nabízíte hosting zdarma. S tím se ale rovněž nabízí myšlenka, že budou uživatelé bez podpory a v případě problémů jim nebude zajištěn potřebný servis. Jak bude z Vaší strany zajištěna odpora koncovým uživatelům?

Jiří: Ano veškeré služby v rámci WZ.project jsou zdarma, ale to však nijak nesouvisí s poskytováním podpory pro klienty. Když se dobře podíváte na www.webovkyzdarma.info, nikde nenajdete ani trochu automatizace, vše je řešeno s osobním přístupem skrze e-mail s “živým” člověkem. Péče o klienta je důležitá, obvzlášť v oblasti internetového marketingu. Málokdo může chtít po lékaři, prodavači či zedníkovi, byť má nápad sebelepší, aby rozuměl i problematice webu a naklikal si ve formuláři co potřebuje. On neví, co potřebuje. O uživatele se tedy staráme od samého počátku, je jim k dispozici hotline-email s velmi krátkou reakční dobou v režimu 24/7.

TechBlog: Je poskytovaný hosting garantovaný? Myslím to tak: dejme tomu, že si k vám nahraju stránky, na jejichž běhu budu existenčně závislý, bude to například má firemní prezentace, jste mi schopni garantovat, že o jejich obsah nepříjdu?

Jiří: WZ.project je součástí moderního SSD Cloud řešení, které využívá pro své zákazníky primárně mateřská společnost ICT Center CZ. Je doslova rozprostřeno po celé Evropě. Využíváme datacentrum nejen v České republice, ale i ve Francii, Velké Británii, Německu a dvě v Itálii. Všude tam jsou uloženy kopie obsahu, který nám svěří naši zákazníci. Říká se, že Google ukládá naše data na šesti místech po celém světě. My ukládáme data na šesti místech v Evropě. O svá data se tedy zákazník bát nemusí.  Také se rovněž snažíme dopředu myslet na případné chyby uživatelů a proto je veškerý obsah zálohován do naší infrastruktury tak, aby se uživatel mohl kdykoliv vrátit k předchozím verzím.

TechBlog: A jak je to s konektivitou? Ta je dnes poměrně důležitá. Nemusím se obávat vyšší návštěvnosti mých stránek a s tím spojeného zahlcení šířky pásma vyhrazeného pro můj hosting?

Jiří: Konektivita je až 1GB bez rozlišení NIX/SIX/Tranzit s dostupností 99,7, partnerským dodavatelem je společnost Internet a.s.

TechBlog: Naplánujete kromě domén poskytovaných zdarma přidat k hostingu i možnost placených domén? Tedy to, že byste byli přímo registrátorem?

Jiří: Ne, touto cestou jít nechceme, tedy ani do budoucna se nestaneme registrátorem národní domény .cz. Dokážeme však zákazníkovi přes své partnery najít registrátora s nejlepší cenou za danou doménu, ať je jakékoli země.

TechBlog: Dobře. Díky za rozhovor.

 

WZ.project je rozhodně zajímavý počin. TechBlog se stal partnerem projektu a rovněž bude součástí testování a bude průběžně sledovat, jak se projekt vyvíjí a rozhodně tento článek není posledním, ve kterém jste se o tomto zajímavém projektu dozvěděli. Pokud budete mít zájem o zřízení hostingu, neváhejte a navštivte webové stránky. Pokud se pro hosting rozhodnete, určitě se podělte o vaše dojmy a zkušenosti třeba zde v komentářích, nebo na nějké ze sociálních sítí, na kterách nás rovněž naleznete.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář