Selfies už není jen zábava, ale stále více lidí při nich umírá

Sdílet:

Fenomén zvaný selfie je tady s námi již nějaký čas a stále sílí. Když jsme dříve viděli někoho, jak sám sebe fotí a dělá u toho prapodivné obličeje podobné kačeru Donaldovi, tyto výjevy nám připadaly komické. Dnes se již nad „selfíčkáři“ nikdo moc nepozastaví a dělá je skoro každý, kdo vlastní smartphone. Seflfies jsou mimochodem populární i v české politice.

Bohužel s tímto fenoménem se ruku v ruce začínají objevovat nelichotivé statistiky, které již nyní poukazují i na negativa. Bohužel mnoho lidí při pořizování selfies zaplatili životem a to z jednoho prostého důvodu – přiliš se soustředí na to, jak se co nejlépe vyfotit a nedávají přitom dostatečný pozor na to, co se děje kolem nich.

Server Condé Nast Traveler na svých stránkách uvedl, že letošní rok byl poměrně hojný na případy útoku žraloka na člověka. Zmínil ale také, že tento rok více lidí spíš než smrtelných zraněním žralokem zahynulo právě při pořizování selfies.

Tak například 66letý japonec zemřel při pádu ze schodů, když při pořizování selfie zakopl. Dalším případ se odehrál na začátku tohoto roku, kdy 21letá žena pózovala pro selfie s pistolí u hlavy a bohužel se při pořizování fotografie smrtelně zranila, když se omylem střelila do hlavy.

V Rusku se selfie mánie natolik vymkla z rukou, že se do celé situace vložila vláda a spustila kampaň, která varuje mladé lidi před nebezpečím, které sebou tento fenomén nese. Až příliš mladých lidí umírá právě při pořízování selfie fotek na střechách, či v blízkosti vlaků apodobně.

Výše uvedené nemá za účel vás děsit, či šokovat. Měl by to být jistý apel na to, abyste při pořizování selfies byli pozorní a když už budete pózovat pro vaší přední kamerku za účelem blejsknout si pěkné selfíčko na váš facebookový profil, dívejte se také kolem sebe a buďte opatrní.

Zdroj: Android Authority

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář