Pozor na podvodníky, kteří na Facebooku nabízejí získání tlačítka “To se mi nelíbí”

Sdílet:

Nedávno Mark Zuckerberg oznámil, že Facebook plánuje zavedení tlačítka “To se mi nelíbí”. Oddůvodnil to tím, že v životě lidí se odehrávají i neveselé a nepříjemné situace se kterými se dělí na Facebooku s ostatními. Pokud pak lidé pod těmito statusy reagují tak, že dávají “To se mi líbí”, vyznívá to poněkud zvláštně.

Na tuto novinku promptně zareagovali podvodníci, kteří lákají uživatele na podvodné nabídky, skrze které jim slibují, že mohou již nyní získat možnost používat tlačítko “To se mi nelíbí”. Nejedná se však o nic jiného, než že se takto snaží z důvěřivých uživatelů získat osobní informace a zároveň skrze tuto činnost šířit škodlivý software do jejich počítačů.

dislike

Po klepnutí na takový odkaz jsou uživatelé přesměrováni na podvodnou stránku, kde jsou požádáni o vyplnění dotazníku, skrze který záškodníci získávají osobní informace a pověření k jejich facebookovému účtu. Díky tomu pak mohou skrze jejich účet rozesílat nebezpečné odkazy a další škodlivý obsah jejich kontaktům.

Pokud tedy narazíte na podobné podvodné nabídky, rozhodně na ně neklikejte. Ušetříte si tak mnoho nepříjemností. Určitě také uděláte dobře, když se u tuto skutečnost podělíte s ostatními, aby o ní vědělo co nejvíce uživatelů této největší sociální sítě na světě.

Níže můžete vidět, jak vypadají koncepty buoucího udílení “To se mi nelíbí” a projevů empatií.

dislike_fig1

dislike_fig2

Zdroj: TheHackersNews.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář