Nové iPhony, přepracovaná Apple TV a nová verze iOS – to vše můžeme očekávat na dnešní keynote Applu

Sdílet:

Tak dnes to vypukne. Tolik očekávaná mega akce roku. Keynote Applu v San Franciscu, která přinese novinky z jablečného světa. Na co se můžeme těšit? Nový iPhone, přepracovaná Apple TV a také samozřejmě novinky v operačním systému iOS.

Akce, která bude ostře sledována světovými médii se odehraje dnes, tedy 9. září v San Francisu. Keynote bude přenášena živě na stránkách apple.com a budete ji moct sledovat na vašich Apple zařízeních. Nově budou moct poprvé v historii tuto akci také sledovat majitelé PC s operačním systémem Windows. Podmínkou však je nutnost vlastnit nejnovější Windows 10.

Nové iPhony

Apple představí nové iPhony, to je jasné a bez toho by to nebyla ta pravá akce. Na keynote by měly být uvedeny nové modely iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Novinky se odehrají zřejmě převážně uvnitř telefonu. Nové iPhony by měly přijít s novým čipem A9 a navýšením RAM z původních 1 GB na 2 GB. Interní kapacita prozatím nebyla blíže specifikována, nicméně lze očekávat, že bude začínat na 16 GB a končit na 128 GB.

Fotoaparát bude pravděpodobně vybaven 12MPx čipem (zadní) a 5 MPx čipem (přední). Fotoaparát by mohl disponovat vylepšením pro kvalitnější fotky za špatného osvětlení v podobě bílého sub-pixelu. Přední fotoaparát by pak mohl disponovat vlastním bleskem a schopností pořizovat slow-motion snímky s frekvencí 60 snímků za sekundu.

iphone6-stock-photo

Nové iPhony by měly být mírně silnější, ale i přes to by koncový uživatel neměl poznat zásadní rozdíl. Novinkou pak bude nový barevný odstín v podobě barvy Rose Gold. Očekávaný termín distribuce nových iPhonů směrem k uživatelům je stanoven na 18. září.

Apple TV

Významná změna Apple TV přichází po téměř třech letech a měla by nabídnout možnost příležitostného hraní uživatelům přímo do obývací místnosti. Ruku v ruce s touto změnou by mělo dojít i na rozšíření příslušenství. Nově by měl být set-top-box vybaven dálkovým ovladačem s vestavěným mikrofonem a touchpadem. Rovněž by mohla být zahrnuta podpora zařízení třetích stran – konkrétně například Xbox gamepad.

appletv_1

Apple TV by pak mělo být nově vybaveno vylepšeným procesorem, který by měl být hodně podobný A8X, který je obsažen v iPadu Air 2. Lze očekávat, že interní úložiště by rovněž mělo být vyšší, než stávajících 8 GB. Spekuluje se také o podpoře 4K výstupu. Vylepšení Apple TV si však vybere rovněž daň v podobě vyšší ceny. Mluví se o tom, že by přepracovaná Apple TV mohla stát namísto současných 69 USD až 149 USD.

 

iOS 9 a iOS X 10.11 El Capitan

Nový iOS pro mobilní zařízení by měl být distribuovány již zítra. Mělo by se jednat o významnou aktualizaci, která by měla přinést správně fungující multitasking a další vylepšení jako například rozšířené funkce vyhledávání a nové příkazy pro asistentku Siri. Update by se rovněž měl projevit ne lepší úspoře energie a s tím související vylepšení výdrže baterie.

Desktopová verze iOS X 10.11 El Capitan by již tolik novinek přinést neměla a zaměří se spíše na vylepšení uživatelské zkušenosti a vylepšení výkonnosti a modernizaci aplikací. Tak jak je v podstatě jasný termín uvedení nové verze iOS pro mobilní telefony, u iOS X už termín tak jasný není. Mluví se o zahájení distribuce na den 16. září. Není však vyloučeno, že distribuce iOS X proběhne až v říjnu, tak jako v posledních letech.

0-8757-ios9-ipadsplitscreen-l

A co iPady?

Není jasné, zdali se zítra dočkáme novinek na poli tabletů iPad. Spíše asi ne. Lze očekávat, že zařízení iPad Mini 4 (mluví se o tom, že by se mělo jednat o zmenšenou verzi iPad Air 2) a iPad Air 3 budou představeny později, stejně tak jako iPad Pro.

Dnešní keynote Applu v San Franciscu začíná v 10 hodin dopoledne pacifického času, což je v 19 hodin středoevropského času. Pokud vlastníte zařízení Apple, nebo PC s operačním systémem Windows 10, můžete tuto akci sledovat živě. TechBlog vám po skončení akce přinese souhrn novinek, kterých jistě nebude málo.

Zdroj: appleinsider.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář