[NÁVOD][TIP] Jak odemknout iPhone, či iPad v případě zapomenutého bezpečnostního kódu

Sdílet:

V dnešním návodu si popíšeme situaci, kdy se nebudete moci přihlásit do svého iPhonu, či iPadu skrze kód pro odemčení. Je zde možnost telefon uvést do továrního nastavení, nicméně tímto krokem ztratíte veškerá data na telefonu uložená.

V první řadě je dobré provádět zálohu svého zařízení do úložiště iCloud. Budete totiž tak do budoucna chráněni proti případné ztrátě dat, která máte v telefonu uložená. Abyste mohli zálohu do svého zařízení obnovit, musíte zařízení propojit s počítačem, na kterém jsou nainstalovány iTunes a zadat právě onen kód, který zadáváte i do vašeho telefonu/tabletu. Pokud jste ale zapomněli kód pro odemčení, máte smůlu, své zařízení nejen neodemknete, ale ani neobnovíte.

I tak zde ale existují možnosti, jak své zařízení obnovit a získat tak k němu přístup.

locke_iphone

 
 

 

Operace pomocí služby Find My iPhone

Pokud máte své zařízení synchronizované s iTunes a máte zapnutou funkci Find My iPhone, navštivte stránku Find My iPhone a přihlašte se svým Apple ID. Následně vyberte iPhone, či iPad, který chcete vymazat a následně klikněte na tlačítko Vymazat.

screen568x568 screen568x568 (3) screen568x568 (1)

Tento krok provede vzdálené vymazání zařízení. Po dokončení vymazání budete své zařízení moct obnovit ze zálohy v iCloud a rovněž budete schopni nastavit nový uzamykací kód.

Operace skrze smazání z recovery módu

Pokud nemáte zapnutou funkci Find My iPhone, bude třeba přistoupit k obnovení telefonu skrze recovery mód. Nejprve propojte svůj iPhone, či iPad s počítačem a otevřete iTunes. Následně stiskněte ve stejný čas tlačítka Power a Home na vašem zařízení, což provede restart. Tlačítka držte stále stisknutá i tehdy, objeví li se logo Apple. Držte je do té doby, než se objeví obrazovka recovery módu. iTunes vás budou informovat o tom, že se objevily potíže s vaším Apple zařízením a že je doporučeno jej aktualizovat, nebo obnovit. Zvolte položku obnovit a tím se provede uvedení zařízení do továrního nastavení. Poté budete schopni telefon obnovit ze zálohy na iCloud, pakliže jste si zálohu aktivovali.

Výše uvedené postupy fungují pro všechna zařízení Apple. Pokud jste zapomněli kód k vašim chytrým hodinkám Apple Watch, obnovení, resp jejich vymazání můžete provést z aplikace aplikace Apple Watch v telefonu či iPadu. Obnovu pak provedete ze zálohy, která se rovněž nachází na vašem zařízení.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář