Microsoft vyvinul nový operační systém založený na Linuxu

Možná to zní jako šílentsví, ale je to tak. Microsoft se mění a je čím dál otevřenější. Nasvědčuje tomu i fakt, že vyvinul operační systém, který se nazývá Azure Cloud Switch. Jedná se o cross-platform modulární systém založený na Linuxu, který bude určen pro nasazení v datových centrech. Microsoft Azure Cloud Switch založen na Linuxu byl představen na konferenci SIGCOMM letos v srpnu v londýnském Imperial College.

To, proč se Microsfot rozhodl svůj systém postavit na Linuxu, je zajištění široké podpory zařízení od různých dodavatelů a jejich jednodušší ovládání a zároveň umožní široké využití open source aplikací, aplikací Microsoftu a aplikací třetích stran.

stažený soubor

Tak jako tak, v nejbližší době se s nasazením Linux based operačního systému nesetkáme. Microsoft v tuto chvíli Linux využívá pouze jako interní nástroj pro testovací a debugovací prostředí. Nicméně to, co jsem psal již na začátku, že je Microsoft otevřenější nedokazuje jen tento krok. Nedávno jsme se stali svědky partnerství Microsoftu s Cyanogenmodem, který je největší vývojářem komunitních ROM a pracují na hlubší integraci digitální asistentky Cortany do posledního Cyanogenmod operačního systému.

Zdroj: The Hackers News

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář