Jak rychlý je procesor A9, který je součástí nového iPhonu 6s?

Sdílet:

Není to tak dlouho, co jsme mohli shlédnout novinky, které Apple představil na konferenci v San Franciscu. Jednalo se především o očekávaný iPhone 6s, který byl vybaven zbrusu novým procesorem A9. Zdá se, že Apple letos představil nejlepší “S” řadu svých telefonů vůbec. Kolem specifikací nového procesoru, stejně tak i kolem dalšího hardwaru, koneckonců tak jako vždy při uvedení nových zařízení, Apple mlžil a sdělil jen to, že je o 70% rychlejší, než jeho předchůdce A8.

Díky oficiální dokumentaci, kterou uvedl na svých webových stránkách čínský regulatorní úřad TNAA, se nyní můžeme dozvědět, jak to doopravdy s technickými specifikacemi nového iPhonu 6s je.

a9-iphone6s-press

Na webových stránkách TNAA je uvedeno, že procesor A9 disponuje dvěma jádry  s taktem 1,8 GHz u každého jádra. Dále je iPhone 6s vybaven 2 GB RAM. Testovaný model měl interní paměť 128 GB. Procesor A9 staví na 64bitové architektuře a kromě navýšení rychlosti by měl nabídnout až o 90% vyšší grafický výkon oproti A8.

Procesor A9X pak představuje rychlejší verzi A9, který je součástí iPadu Pro a je vyroben 14/16 Nm technologií, což přináší efektivnější energetickou náročnost. Co se baterie týče, tak i přes menší rozměry by měla být kapacita stejná, jako u předchozího iPhonu 6.

iphone-6s-cpu

Jednou z dalších zajímavostí na A9 je integrovaný přídavný procesor M9, který dává novým iPhonům vždy dostupnou vyhrazenou výkonnostní kapacitu pro funkce asistentky Siri a dále pro vylepšené sledování fitness funkcí. iPhone 6s Plus je rovněž vybaven tímto výkonným procesorem, takže je výkonnostně srovnatelným s jeho menším bráškou.

V současné době jsou zahájeny předobjednávky v deseti zemích včetně Číny a oficiální prodej v těchto zemích bude zahájen 25. září.

Zdroj: BGR

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář