iPhone 6s a 6s Plus jsou tady! Přinesou funkci 3D touch, 12 MPx fotoaparát a natáčení 4K videa

Sdílet:

Nejočekávanější moment dnešní keynote – iPhone 6s byl představen. V podstatě se jedná o identický design, který přinesla jeho předchozí generace iPhone 6. Přichází ale s novými funkcemi a vylepšeními.

Mezi novinkami je na tlak citlivý displej, který přináší novou funkci, kterou Apple nazývá 3D Touch. Tato funkce umožňuje vyvolávat tlakem na displej vyvolávat nová menu , aktivovat zástupce k různým funkcím a přináší nové interakce systému.

iphone6splus.0

Nový iPhone 6s bude vyráběn ve stejném designu, jako jeho předchůdce a bude rovněž osazen displejem o uhlopříčce 4,7 palců. Nově bude nabízen v nové barvě Rose Gold – růžově zlaté, což při příhodném osvětlení bude působit efektní růžový nádech.

apple-iphone-6s-live-_1910.0

 

apple-iphone-6s-live-_2295.0

iPhone bude vyráběn z inovovaných materiálů. Zahrnut je speciální hliníková materiál, který vyvíjel sám Apple. Novinkou pak je Ion-X sklo, které bude chránit displej. Jedná se o to samé sklo, kterým jsou osazeny Apple Watch Sport.

apple-iphone-6s-live-_2097.0

iPhone 6s bude poháněn novým 64bitovým procesorem A9. Apple bližší detaily o novém procesoru nepodal, nicméně má být o 70% výkonnější pří výpočetních operacích a o 90% výkonnější v grafickém výkonu než jeho předchůdce iPhone 6. Stejně se tak nezmínil o tom, jaká bude velikost paměti RAM, nicméně dle spekulací by měla být navýšena na 2 GB.

apple-iphone-6s-live-_2209.0

Fotoaparát, kterým bude iPhone 6s disponovat nově nabídne rovných 12 MPx. Přední kamerka pak bude vybavena 5MPx senzorem. Fotoaparát nabídne vylepšený autofokus a kamera bude schopna pořizovat videa v rozlišení 4K. Fotoaparát bude nabízet opravdu fantastické snímky, což mne osobně opravdu uchvátilo a fotografické možnosti smartphonů se tak zase posouvají o něco dále. Apple také představil tzv. Live Photos, neboli živé fotografie. Jedná se v podstatě o pořízení fotografie skrze použití funkce 3D Touch, kdy tapnutím na pořízenou fotografii systém vytvoří fotografii převedenou do krátkého videa se zvukem. Tyto fotografie pak budou přístupné napříč všemi Apple zařízeními.

apple-iphone-6s-live-_2267.0

 

apple-iphone-6s-live-_2225.0

 

apple-iphone-6s-live-_2274.0

iPhone 6s Plus bude větší varianta iPhonu 6s. V podstatě bude stejně vybaven vším, co bude nabízet jeho menší kolega. Plusko však přinese 5,5palcový displej.

apple-iphone-6s-live-_2312.0

Oba dva iPhony, jak 6s tak 6s Plus budou uvedeny na trh 25. září. S u vedením nových produktů Apple jde ruku v ruce i uvedení novvého iOS 9, který je naplánován na 16. září.

apple-iphone-6s-live-_2317.0

Předobjednávky Apple zahájí 12. září. iPhone 6s ve verzi 16 GB bude startovat na ceně 199 dolarů a končit by měl na ceně 399 dolarů za 64GB verzi. iPhone 6s Plus pak bude startovat na ceně 299 dolarů za 16GB verzi a končit na ceně 499 dolarů u 128GB verze.

Zdroj: The Verge

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář