Huawei Nexus bude první smartphone, který nabídne paměť o velikosti 128 GB

Sdílet:

Je to tak. S blížící se konferencí společnosti Google, která se bude konat 29. září v San Franciscu, se stále více objevují spekulace a nové zprávy o tom, jak budou vypadat nové Nexus zařízení, jaké hardwarové parametry přinesou atd. Nedávno jsme si ukázali, jak buou vypadat Nexusy v podání LG a Huawei a také jsme si popsali, jaká budou jejich pravděpodobná označení. Dnes přicházíme s další novinkou a tou je informace o interním uložišti, které jak se zdá, bude opravdu veliké.

Dle informací by Nexus od společnosti Huawei měl přijít s interní pamětí 128 GB a to je už pořádná porce místa. Je na čase, aby se výrobci konečně vymanili z pocitu, že 16 GB je pro vlajkovou loď optimum. Ono dnes ani 32 GB není žádný zázrak. Dle mého názoru by dnešním standardem, už jen s přihlédnutím k mnohdy vysoké ceně, měla být paměť ideálně 64 GB. Je jasné, že modely s velikostí interního uložiště 128 GB budou také adekvátně drahé. Ono ani tak nejde o výrobní cenu. Co si budeme povídat, výrobní náklady jsou dnes naprosto směšné v porovnání s tím, jaká je cena pro koncového zákazníka. Logicky ale takto vybavený model bude z pohledu marketingu velice zajímavý a samozřejmě tomu bude odpovídat i vyšší cena.

Huawei Nexus by se měl nabízet ve variantách 32, 64 a 128 GB a lze očekávat cca 50 – 100 USD navíc za každé zvýšení úložné kapacity. Naproti tomu LG Nexus 5 se bude, dle očekávání, nabízet ve variantách 16 a 32 GB. I přes to vše se stále jedná o informace, které sice pocházejí mnohdy z ověřených zdrojů, ale do poslední chvíle si nebudeme stoprocentně jisti tím, v jakých konfiguracích budou nové Nexusy představeny.

Zdroj: AndroidPolice

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář