Facebook představuje prohlížení 360° videí pro web a mobilní aplikaci

Facebook na svém blogu představil novinku, která se bude postupňe uvolňovat pro všechny uživatele. Novinkou je možnost zobrazení videa v 360° úhlu a zobrazit je ve vašem přehledu nových příspěvků – News Feed.

Takové video si budete moct prohlédnout ve webové werzi, stejně jako ve své mobilní aplikaci. Pokud si videou budete prohlížet v mobilní aplikaci, jeho zobrazení bude podpořeno funkcí gyroskopu, který umožní otáčení pohledu nakláněním, či otáčením zařízení, nebo si jej budete moci prohlížet posouváním prstem.

Pokud budete chtít zachytit takové video, nebude to bohužel tak jednoduché, jako tomu je například u Google kamery, která používá funkci photosphere, ale budete k tomu potřebovat speciální sadu kameru, podobné například té, kterou nabízí společnost GoPro a to už je poměrně drahý špás.

gopro_360

Z toho vyplývá, že zatím příliš takto vytvořených videí neuvidíme, ale můžeme se podívat na videa od různých společností, které vydaly video nahrávky, které skvěle demonstrují, jak budou 360° videa na Facebooku fungovat.

Jedno takové pěkné video je ukázka ze Star Wars: Epizoda VII, která se odehrává v poušti Jakku. Pro uživatele Androidu je možnost zobrazení těchto videí již nyní k dispozici v rámci aktualizace na Google Play. Pro uživatele iOS bude aktualizace dostupná během několika měsíců.

Zdroj: newsroom.fb.com

 
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger … Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ….. šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář