Facebook konečně zavádí “Dislike” tlačítko. Líbí? Nebo nelibí?

Sdílet:

Tak často jste se jistě dostali do situace, kdy byste chtěli vyjádřit svůj názor na Facebooku jen kliknutím na tlačítko “Nelíbí”, bez zbytečných slov a následné komentářové bitvy.  Mark Zuckerberg na konci loňského roku řekl, že zavedení tlačítka “To se mi nelíbí” by mělo negativní dopad na komunitu a jeho zavedení tak smetl ze stolu. Upřímně, musím mu dát za pravdu. Někdy by člověk měl chuť dát “To se mi nelíbí”, nicméně by to pak vedlo ke zbytečné “hate” vlně, protože logicky ti, kterým se něco nelíbilo, neměli jinou možnost, než zanechat negatovní komentář a to se už jen tak někomu nechtělo. Takto nově bude stačit dát “dislike” a bude vymalováno.

Nyní Zuckerberg oznámil, že tlačítko “To se mi nelíbí” je v přípravě a dle jeho slov spíš, než o negativismu, bude řeč o jakémsi hlasování, kdy “nelíbí” bude představovat v podstatě hlas dolů. Zuckerberg také nastínil, že se připravuje ještě další změna a tou je vyjádření empatie pod příspěvkem. V tuto chvíli jsou jen dvě možnosti, “Like” a komentář. Vyjádření empatie by mělo umožnit vyjádření pocitů. Je pravdou, že pokud se někdo ocitne například v tíživé životní situaci, či mu někdo blízký zemře a tuto událost nasdílí, “lajky” pod příspěvkem v takové situaci působí přinejmenším podivně. Vyjádření empatie by mělo být tou správnou volbou, jak na takový příspěvek reagovat.

Veřejné testování tlačítka “To se mi nelíbí” bude zřejmě brzy k dispozici. Vyjádření empatie je zatím zahaleno otazníky.

A jaký je váš názor na novinky kolem Facebooku? Podělte se o něj v komentářích.

Zdroj: TNW

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář