Bitly: nejen užitečný nástroj pro zkracení URL adres

Sdílet:

Znáte nástroj Bitly? Někteří z vás možná ano, hlavně ti z vás, kteří někdy potřebovali zkrátit dlouhou URL v nějaký smysluplný formát. Například pokud publikujete příspěvky na twitteru, tak se bitly zkracovač náramně hodí, protože vám uspoří mnohdy nemalý počet znaků.

bitly-attack

Nástroj Bitly naleznete na adrese Bitly.comVětšina z vás, kteří jej budou chtít využít ho použijí jednorázově pro zkrácení adresy. Bitly ale lze využít daleko lépe. Pokud se do služby přihlásíte skrze nějakou sociální síť, nebo si vytvoříte registraci, můžete bitly využívat daleko sofistikovanějším způsobem.

bitly_1

Já osobně jej například využívám pro sledování statistik počtu stažení souborů. Nahraji nějaký soubor, který je určen veřejně ke stažení na svůj FTP server, adresu souboru pak proženu přes zkracovač bitly a díky propojení s účtem se informace o tomto odkazu uloží do méhoho profilu, kde se zároveň počítají statistiky stažení.

bitly_2

Je to jednoduché. Jakmile jednou adresu URL zkrátíte přes bitly, kdokoliv, kdo na tuto na tuto adresu přistupuje přistupuje přes službu bitly. Přes webové rozhraní pak můžete sledovat statistiky přístupů, počet kliknutí, počet stažení atd.

Základní verze je zdarma, pokud však chtěli použít bitly pro firemní využití, je zde možnost využít Bitly Brand Tools

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a tráví čas se svou rodinou ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář