Apple v iOS9 zvyšuje bezpečnost a přidává dvoufázové ověření účtu

Sdílet:

Apple 16. září uvede nový operační systém iOS 9, který ponese kódové označení Monarch. Nový systém by měl být rychlejší, chytřejší, bezpečný a efektivnější. Z hlediska posílení bezpečnosti se uživatelé dočkají toho, co Google již má nějaký čas a tím je dvoufázové ověření přihlášení k účtu Apple ID.

Jak bude dvoufázové ověření fungovat?

Funkce dvoufázového ověření bude součástí systému a tak bude nový iOS, resp. přihlášení skrze Apple ID daleko těžší prolomit. Dvoufázové zabezpečení funguje tak, že dodatečně chrání data na Apple zařízení. Kromě ověření identity zadáním hesla k vašemu Apple ID bude Apple navíc generovat při každém přihlášení šestimístný ověřovací kód, který bude zobrazen na jakémkoliv Apple zařízení, do kterého budete přihlášeni, nebo bude možné si tento kód nechat zaslat prostřednictvím SMS, nebo skrze hlasový hovor.

ios-security-logo

Jedná s o logický krok, který je již dnes poměrně rozšířený. Jak jsem se již zmiňoval, uživatelé služeb Google tuto funkci využívají již dlouho. Dvoufázové ověřování je také běžnou součástí přihlášení do internetového bankovnictví.

Nový iOS 9 bude k dispozici 16. září a to pro iPhony 4s a vyšší, iPod Touch 5. generace, iPad 2 a iPad Mini.

Více o funkci dvoufázového ověření naleznete na stránkách Apple.com

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář