Apple představil iPad Pro, větší verzi klasického iPadu

Sdílet:

iPad Pro je tady. Po mnoha měsících spekulací spatřil iPad Pro světlo světa. Jedná se o větší variantu klasického iPadu. CEO Applu na konferenci řekl: jedná se o největší novinku ve světe iPadu od počátku éry iPadu.

Je vybaven 12,9 palcovým displejem  a pohání jej nejnovější iOS 9. iPad Pro je vybaven stejnou technologií jakou používá iMac, jedná se o 5K Retina displej. Je to poprvé, co Apple u svých displejů použil variabilní obnovovací frekvenci, což v podstatě znamená to, že Apple dokázal zpomalit displej za účelem úspory baterie.

 

apple-iphone-6s-live-_0550.0

Uvnitř iPadu Pro tepe nejnovější procesor A9X procesor, který má být dle Applu 1,8 x rychlejší, než jeho předchůdce a měl by přinést výkon desktopových PC. Co se týče grafického výkonu, tak zde Apple deklaruje zdvojnásobení výkonu, což povede k lepším výkonům ve hrách  a k lepší produktivitě v aplikacích využívající grafický výkon. Apple tvrdí, že i/ad Pro by měl mít výdrž 10 hodin na baterii a to při spuštěných třech streamech 4K videí současně.

apple-iphone-6s-live-_0671.0

iPad Pro přinese novou klávesnici, která nese známku “inteligentní”. Kromě klávesnice bude iPad Pro vybaven také stylusem, který je vybaven citlivým senzorem, který bude citlivý na jemné a silnější stisknutí. Stylus tak bude skvělý doplněk pro psaní a kreslení. Stylus bude napájen z Lightning konektoru, který bude integrován přímo do iPadu Pro.

apple-iphone-6s-live-_0752.0

apple-iphone-6s-live-_0824.0

apple-iphone-6s-live-_0621.0

 

Zdroj: The Verge

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář