Seriál: Jaké služby nám nabízí Google – úvod

Sdílet:

Společnost Google asi není potřeba nikomu představovat. Jedná se jednoho z největších softwarových gigantů současnosti. Přitom začínal zcela prozaicky, jako obyčejný vyhledávač, který je dnes díky svému geniálnímu a přísně tajenému algoritmu špičkou ve vyhledávání.

V tomto seriálu bych vám rád popsal jednotlivé služby, které Google nabízí a že jich není málo. Mnoho z vás vlastní telefony s operačním systémem Android a možná ani netušíte, jaký potenciál tento systém mám právě z hlediska portfolia služeb Googlu, který systém Android vyvíjí. Ať už jste majitelé telefonu s Androidem, nebo používáte jiný mobilní operační systém, služby Google jsou dostupné pro kohokoliv.

Prvním krokem k tomu, abyste mohli služby využívat je zřízení Google účtu. Pro ty, kteří mají telefon s Androidem je v podstatě skutečnost vlastnit Google účet nutnost, protože bez něj tento systém nevyužijete naplno, nehledě na to, že nebudete schopni stahovat a instalovat aplikace z obchodu Google Play. Je to stejné, jako u Microsoftu, kde musíte rovněž vlastnit účet Microsoft.

scr1

 

Účet Google si můžete zřídit na této adrese. Google vyžaduje pro vytvoření vašeho účtu zadáni telefonního čísla a sekundární adresy a to z důvodů možnosti obnovení zablokovaného účtu z důvodu zapomenutého hesla. Zabezpečení vašeho účtu lze ještě lépe posílit tím, že si nastavíte dvoufázové ověření. To funguje tak, že pokud se budete chtít přihlásit ke svému účtu, vedle zadání hesla dojde k sekundárnímu ověření a to tak, že na vámi uvedené telefonní číslo vám přijde SMS zpráva s ověřovacím kódem. Rozhodně dvoufázové ověření doporučuji nastavit a to už jen proto, že s vaším Google účtem jsou spojené kontakty, popřípadě platební karta pro nákupy na Google Play a další. Pro dvoufázové ověření rovněž můžete použít mobilní aplikaci Google Autentificator, který každou minutu generuje ověřovací kód, který lze následně zadat do přihlašovacího formuláře. O této funkci si povíme v některém z dalších článků.

Google před nedávnem inovoval stránku s přehledem účtu, kde uživatel nalezne rozcestník do nejdůležitějších částí správy a zabezpečení vašeho účtu. Rozhodně je vidět, že Google bere zabezpečení a uživatelskou přívětivost vážně a uživateli se správu účtu snaží ulehčovat.

Tolik na úvod k seriálu, který startuje celou řadu článků, které se zaměří na služby a produkty společnosti Google. Pokusím se vám přiblížit a popsat, jak jednotlivé služby používat, upozorním vás na jejich úskalí a naopak vám ukáži, jaké jsou jejich výhody.

Pokud nechcete, aby vám nějaký článek unikl, stačí se přihlásit k odběrů článků skrze email, nebo dát „To se mi líbí“ na Facebooku ,či +1 na Google+.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář