Seriál: Jaké služby nám nabízí Google – HANGOUTS

Sdílet:

Milí čtenáři, máme zde druhý díl seriálu o službách, které poskytuje společnost Google. Předem musím podotknout, že jich není zrovna málo a také musím říci, že některé z nich jsou povedené a dotažené, jiné pak působí jako nedodělek a chtělo by je ještě značně vylepšit.

V dnešním díle bychom si představili chatovací službu Hangouts, která již nějaký čas prochází neustálým vývojem a patří k těm povedenějším i když je i zde co zlepšovat.

Hangouts nahradily dřívější službu GTalk, která se těšila veliké oblibě a její zrušení provázela vlna nelibosti u samotných uživatelů. Postupem času se ale Hangouts výrazně zlepšily a nyní nabízí vše, co by měla mít komunikační služba poskytovat. K čemu tedy vlastně můžeme Hangouts využít:

  • chat (podobně jako například WhatsApp, či FB Messenger)
  • hlasové a videohovory
  • zasílání obrázků
  • zasílání SMS (jen mobilní verze)

K tomu, abychom mohli Hangouts používat potřebujeme účet Google. Jakmile se přihlásíme, můžeme Hangouts používat na svém smartphonu, ale i na PC. Aktuálně jsou Hangouts dostupné pro mobilní platformy Android a iOS. Na PC pak skrze pluginy pro webový prohlížeč Chrome a nebo jako součást webových služeb Gmail, Google+ a Inbox.

browser-hangout

Kromě výše uvedeného výčtu funkcí můžete rovněž využívat živého vysílání – Hangouts Air. Můžete živě streamovat vaše videohovory s ostatními a ostatní vás mohou sledovat.

 

Hangouts
Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free

‎Hangouts
‎Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář