Resurrection Remix: stabilní custom ROM s Lollipopem

Sdílet:

Custom romky střídám na svém telefonu jako ponožky. Není to proto, že bych potřeboval stále něco nového, ale proto, jelikož je poměrně veliký výběr a ne vždy je rom odladěná a funguje stoprocentně. Za několik let testování mám již několik osvědčených, ke kterým se vracím a které jsou pro mne zárukou kvality. Jednou z nich je Resurrection Remix, kterou jsem poprvé před zhruba pěti lety otestoval na telefonu Samsung Galaxy S II. Tým RR vyvíjí custom romky pro široké portfolio telefonů.

Aktuálně tuto rom používám na telefonu LG G2 a přítelkyni jsem ji nainstaloval na telefon Samsung Galaxy Note II. Jak jsem již řekl, RR je zárukou kvality hlavně pak z dlouhodobého hlediska, protože nabízí stabilitu, výkon a široké možnosti nastavení systému.

Resurrection Remix nabízí své “služby” pro tato zařízení:

  • LG G3, LG G2, LG L9, LG Optimus G,
  • Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6
  • Motorola Moto G, Moto X
  • Samsung Galaxy Alpha, Galaxy S II, Galaxy S II Plus, Galaxy W, Galaxy Mega, Galaxy S 4, Galaxy S 5, Galaxy S III, Galaxy Note 2, Galaxy Note, Galaxy Grand Duos, Galaxy Nexus Maguro
  • Yu Yureka
  • Xperia Z1, Xperia Neo V, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia Z2
  • HTC M8, HTC M7, Nexus 9
  • One Plus One

 

V tomto článku si ukážeme, jak nainstalovat rom RR s poslední verzí Androidu Lollipop 5.1.1. Předpokladem, abychom mohli provést instalaci je ten, že na svém telefonu máte root a recovery prostředí. Pokud tomu tak není, budete muset tato kritéria splnit. Návod jak na svém LG G2 zařízení provést root naleznete v tomto článku. Existuje samozřejmě několik způsobu, jak provést root na vašem zařízení. Root na Samsungu Galaxy Note II je popsán ZDE a je totožný i pro ostatní zařízení Samsungu. Pokud byste něvěděli, jak na vašem zařízení root provést, klidně se na mne obraťte skrze některý z kanálů uvedených zde na webu.

Dalším krokem, je pak mít flashnuté kvalitní recovery prostředí, které je nezbytné pro podobné operace. Já osobně používám dotykové TWRP. Poslední verzi si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Před tím, než začnete cokoliv dělat, doporučuji provést zálohu vašeho telefonu. Pokud máte propojenou synchronizaci obsahu s vaším Google účtem, máte o mnoho věcí postaráno. Patří sem kontakty, fotky a další. Pokud ne, doporučuji zálohovat obsah interního úložiště. Pokud potřebujete zálohovat SMS, log historii hovorů, doporučuji sáhnout po aplikaci Super Backup : SMS & Contacts, která se mi osvědčila. Pokud požíváte Whatsapp aplikaci, návod, jak zálohovat konverzace naleznete v tomto článku. Pokud byste chtěli provést zálohu celé rom, budete muset instalovat nejprve root a posléze, například v recovery, provést nandroid zálohu.

screenshot_01 screenshot_02 screenshot_03

Pokud máte provedeny všechny kroky, máte root, máte recovery, pak můžeme přikročit k samotné instalaci rom. Budeme k tomu potřebovat samotný instalační soubor a pak také google apps pro Android L 5.1, odkazy naleznete ZDE.

Uložte si do zařízení, či na SD kartu instalační soubor s rom a gapps. Následně provedeme tyto kroky:

 • flashneme rom
 • flashneme gapps
 • provedeme wipe cache a wipe dalvik
 • následně restartujeme zařízení

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář