Pushbullet: všestranný nástroj, který umí nově odesílat i SMS zprávy

Sdílet:

Když přišla do Google Play aplikace Pushbullet, jednalo se o poměrně jednoduchou, ale přitom velice užitečnou věc. Pushbullet jednoduše uměl posílat různé notifikace do mobilního telefonu.

Postupem času se tato aplikace začala rozrůstat a nabalovat na sebe další velmi užitečné funkce a dnes umí Pushbullet chat mezi jednotlivými uživateli, odpovídat na SMS a zprávy služby WhatsApp, díky pluginu pro webový prohlížeč umí přenášet veškerá oznámení z telefonu do do PC, kde je následně zobrazí.

Zmiňovanou funkci odpovídání SMS vývojáři nyní ještě více doladili, takže nyní můžete buď skrze web pushbullet.com, nebo skrze plugin pro webový prohlížeč, zprávy posílat kumukoliv, kdo má telefonní číslo.

Tato funkce je opravdu skvělá, protože vy tak dostáváte další možnost, jak na svém telefonu obsluhovat nejdůležitější činnosti, kterými zprávy a komunikace celkově jsou, aniž byste museli telefon brát do ruky.

Co je proto potřeba udělat? Stačí si nainstalovat do telefonu aplikaci Pushbullet a v té nastavit, resp. povolit notifikace do vašeho PC. Následně si stáhnete plugin pro webový prohlížeč nebo navštivte web Pushbullet.com a můžete začít.

Nyní si popíšeme, jak v praxi jednotlivé věci fungují:

 

Posílání poznámek, notifikací, odkazů a dalšího

Můžeme posílat prakticky cokoliv a obousměrně, tedy Telefon<->PC. Stačí mít nainstalovanou aplikaci na telefonu a plugin v prohlížeči, nebo být přihlášen na webu pushbullet.com. Poté stačí vybrat, do jakého zařízení, či prohlížeče chcete poslat notifikaci a je to. V počítači se vám pak při každé notifikaci v telefonu vyskočí okénko a vy tak nemusíte vůbec brát telefon do ruky. Ohromně jsem si toto oblíbil a hojně využívám v práci.

scr6

Screenshot_2015-07-15-18-21-42 Screenshot_2015-07-15-18-21-24

scr7

Jak můžete vidět ze screenshotů výše, synchronizace funguje skvěle a oboustraně. Skvěle tak můžete tuto funkci využít na zasílání poznámek z vašeho PC do telefonu a tam si je pak v klidu setřídit a zpracovat a naopak.

 

Zasílání SMS zpráv

Pushbullet uměl již nějaký čas odpovídat na došlé zprávy, neuměl je však zároveň vytvářet a následně odesílat. Horkou novinkou je právě možnost zprávy komponovat bud skrze plugin, nebo web a posílat je na libovolné telefonní číslo. Celé to funguje tak, že nainstalovaná aplikace na telefonu zrcadlí SMS zprávy v telefonu se serverem. Podobně tak například funguje nově funkce WhatsApp web.

scr4

 

Chat z dalšími uživateli Pushbullet

Pushbullet rovněž umožňuje chatovat s ostatními, kteří jej používají. Bohužel je zde jedna nevýhoda, že se jedná o proprietární funkci,která není rozšířena a tak není příliš mnoho lidí, se kterými si popovídáte. Chat naleznete pod položkou People.

scr1

 

Pushbullet Portal

Další z nedávných novinek je Portal, který umožňuje posílat přes Wi-Fi síť soubory z počítače do telefonu. Přenos funguje velice rychle a Portal nemá problém ani s většími soubory přesahujícími velikost 1 GB. Stačí jít na webovou stránku portal.pushbullet.com a stáhnout si mobilní aplikaci. Následně je nutné skrze čárový kód spárovat aplikaci a portal a můžeme začít.

 

scr8

Screenshot_2015-07-15-18-51-18 Screenshot_2015-07-15-18-52-15 Screenshot_2015-07-15-18-57-50

 

 

Kromě mobilní aplikace a pluginu pro prohlížeče je také k dispozici desktopová aplikace, které funguje skvěle a nabízí přehledné rozhraní nabízející všechny potřebné funkce. Navíc můžete oddělovat jednotlivé části (notofikace, chaty, SMS atd) extra do okýnek s ikonkami, které můžete umístit kamkoliv na plochu.

 

scr9

scr10

 

Když to tedy vezmeme kolem a kolem, Pushubullet nabízí úžasné možnosti a už se nejedná jen zasílač notifikací do vašeho telefonu, ale jedná se o komplexní a velmi užitečný nástroj, který rozhodně přispěje ke zvýšení vaší produktivity. Za mne jen podotknu, že Pushbullet je jednou z prvních aplikací, které instaluji do telefonu a dalších zařízení.

Pushbullet je k dispozici pro mobilní operační systémy Android a iOS, pro webové prohlížeče Chrome, Firefox, Safari a Opera a také jako desktopová aplikace pro Windows.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář