Messenger, WhatsApp a další můžete používat i ve vašem webovém prohlížeči v PC

Sdílet:

V současné době asi nejpopulárnější komunikační služby jsou Facebook Messengger, WhatsApp a Viber. Mohla by se k nim připojit i služba od Google – Hangouts, nicméně jak jsem postřehl, není tak rozšířená jako tyto tři zmíněné.

Tyto služby ještě do nedávna bylo přístupné pouze přes mobilní zařízení vyjma Hangouts, které byly standardně integrovány do rozhraní služby Google+ a Gmailu. V současné době lze všechny tyto služby pohodlně používat i na počítači a díky tomu tak nemusíte brát váš telefon při chatování do ruky, ale můžete vše zvládat přímo na vašem desktopu, či notebooku. Pojďme si všechny tyto služby a jejich desktopová rozhraní popsat blíž.

WhatsApp

WhatsApp je považována za jednu z nejbezpečnějších komunikačních služeb. Je to díky tomu, že veškerý obsah je uložen pouze ve vašem telefonu a neukládá se na servery poskytovatele služby. Ověření vašeho účtu funguje jen na základě přítomnost SIM karty s telefonním číslem, které je spárováno s vaším účtem. Do nedávna fungovala WhatsApp pouze na mobilních zařízeních. Nově ji vývojáři zpřístupnili i přes webové rozhraní. Princip spočívá v zrcadlení konverzací uložených v telefonu. Vyplývá z toho tedy to, že musí být telefon připojen k internetu a pomocí unikátního čárového kódu zobrazeného na webovém rozhraní dojde k propojení. Pokud telefon odpojíme od datového připojení, rozpojí se i zrcadlení do doby, než se telefon opět připojí k internetu.

Vše funguje rychle a spolehlivě, webové rozhraní je velice povedené, přehledné a intuitivní. Pokud si chcete vyzkoušet komunikaci s WhatsApp skrze váš prohlížeč postupujte takto:

  • v aplikaci klikněte v záložce CHATY pravém horním rohu na tři tečky a z nabídky vyberte WhatsApp Web. Aplikace se přepne do režimu čtení QR kódu
  • ve vašem webovém prohlížeči zadejte adresu: web.whatsapp.com
  • otevře se vám stránka, na které naleznete QR kód, který načtěte do aplikace WhatsApp. Jakmile dojde k načtení kódu, do webového rozhraní se načtou všechny konverzace, které máte v telefonu uložené.

Můžete si nastavit i oznámení v okénku včetně zvukové signalizace, takže v případě příchozí zprávy vám toto okénko vyskočí a vy tak nic nezmeškáte.

scr2

 

Odkazy na mobilní aplikace:

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
WhatsApp Old
WhatsApp Old
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
 

Facebook Messenger

Poměrně novou záležitostí je webový Messenger z dílny Facebooku. Proto abyste mohli komunikovat přes Messenger na webu, nepotřebujete žádné složité ověření, stačí se jen přihlásit skrze váš facebookový účet a je to.

Samotné webové rozhraní je už pak Messenger se vším všudy. Opět se jedná o velice povedené rozhraní nabízející vše, co náruživý „chatař“ (nezaměňujte s chatařem/chalupářem) potřebuje. Webový Messenger si můžete vyzkoušet na této adrese: www.messenger.com

scr3

 

scr3

 

Messenger
Messenger
Price: Free
‎Messenger
‎Messenger
Price: Free
Messenger
Messenger
Developer: Meta
Price: Free
 

Viber

Viber je další populární komunikační služba, která doplňuje slavnou trojici. Podobně jako WhatsApp i Viber funguje na principu ověření vašeho telefonního čísla. Stejně jako u WhatsApp i Viber neukládá vaše zprávy na žádný server. Od předchozích dvou „kecálků“ se ale liší tím, že Viber nelze spustit ve webovým prohlížeči, ale musíte si jej stáhnou desktopového klienta. Klient je dostupný pro Windows, Mac a Linux. Stáhnout si jej můžete na této adrese

screen2 screen1

 

Viber
Viber
Price: Free
 

Hangouts

Hangouts je služba z dílny společnosti Google a v podstatě před časem nahradila službu GTalk. O tom, zdali to byl správný krok, či nikoliv zde nyní nechci polemizovat, nicméně Hangouts používám asi nejvíce ze všech zde zmiňovaných a jsem s ním spokojen.

Hangouts je integrován do webového prostředí služeb Gmail, Inbox a Google+ a to v postranní liště. Omezením tohoto řešení je to, že musíte mít stále otevřený prohlížeč, pokud jej zavřete, komunikace se automaticky omezí jen na mobilní zařízení.

Řešením je stažení doplňku pro prohlížeč Chrome, který vám umožní mít spuštěné Hangouts na pozadí i přesto, že Chrome vůbec nespustíte. Plugin naleznete v Chrome Web Storu.

screen4

 

Hangouts
Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Hangouts
‎Hangouts
Developer: Google LLC
Price: Free
 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář