Honor 6 Plus: recenze dvouokého elegána

Sdílet:

Když se mi dostal do ruky tento elegantní telefon, který na první pohled vyčnívá nejen svou velikostí, ale také elegantním vzhledem a kvalitním zpracováním, srdce mi zaplesalo. Byla to totiž velmi příjemná změna po všech těch “plasťácích”, které mi rukami prošli. Honor 6 Plus je elegán, jehož tělo tvoří sklo a kov a tyto materiály mu dávají opravdový nádech luxusu, na který jsme zvyklí například u telefonů společnosti Apple. Toliko na úvod a nyní si pojďme tento nádherný stroj více popsat.

Honor 6 Plus je obchodní značkou, za kterou stojí čínská společnost Huawei. Jedná se tedy o známého a prověřeného výrobce, který má na kontě již mnoho kvalitních kousků včetně špičkových top modelů jako například nejnovějšího Huawei P8 a další. Tento smartphone přináší hned několik zajímavostí, které stojí za povšimnutí a rozhodně z něj dělají vyjímečný stroj. Asi nejzajímavějším prvkem, který je na první pohled zřetelný jsou dvě čočky fotoaparátu. Někteří z vás si budou říkat, že se jedná o další model, který bude umět fotit ve 3D. Bohužel, tato funkce nebyla zahrnuta. Dva fotoaparáty poskytují dodatečnou možnost úpravy fotek, především pak úpravu hloubky ostrosti. Tuto funkci si ukážeme později.

Dalším výjimečným specifikem, které tento telefon řadí mezi špičku je výkon, který zajišťuje osmijádrový procesor společně s 3 GB RAM a také špičkový FULL HD displej. Podle těchto parametrů se jedná bezesporu o jedno z nevýkonnějších zařízení, alespoň papírově, nicméně to, jaká je realita si popíšeme v dalších řádcích.

Design a obsah balení

Jak jsem již psal, telefon je jedním slovem luxusní. Výrobce použil kombinaci skla a kovu. Displej je chráněn odolným sklem Corning Glass, které odolá poškrábání a lehčím nárazům. Sklo je použito i na zádech telefonu a spodní vrstvu tvoří zajímavě provedené vzorování ve tvaru malých trojúhelníčků, které odrážejí efektní světelné odrazy a celkově tento efekt přidává telefonu na eleganci.

Boční strany telefonu jsou tvořeny kovovým rámem, díky kterému je telefon opravdu pevný a působí bytelným dojmem  bez laciného vrzání konstrukce atd. Pokud telefon vezmeme do ruky, i přes větší rozměr se drží velice příjemně, díky sraženým hranám se nezařezává do prstů a v ruce ani neklouže. Škoda jen že spodní hrana je již jen plastová, což možná lehce kazí celkový dojem, nicméně jedná se o nepatrný detail.

DSCN3932 DSCN3928

DSCN3933 DSCN3934

Na přední straně se nad 5,5″ FULL HD displejem nachází kamerka pro pořízení selfie fotek, hned vedle je pak sluchátko pro hovory nad kterým se nachází čidlo se senzory. Na zadní straně nalezneme dvě čočky fotoaparátu a přisvětlovací LED diodu a pod nimi se pak nachází elegantní logo Honor. Uplně ve spodní části je umístěn reproduktor.

Při pohledu na přední část nalezneme vpravo na boku tlačítka pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Osobně mi pozice těchto tlačítek naprosto vyhovovala. Při držení telefonu v ruce jsou tlačítka umístěna tak optimálně, že při jejich ovládání nebudete mít sebemenší problém, tedy pokud nebudete mít malou ruku, což není můj případ. Na horní boční straně se pak nachází infra port a audio vstup pro sluchátka.

DSCN3931 DSCN3930

IMG_20150707_210046 DSCN3941

 

Celkově design a především pak ergonomii telefonu chválím. Nepřišel jsem na nic, co by mi vyloženě vadilo, překáželo a podobně.

DSCN3906 DSCN3904

DSCN3903 DSCN3909

DSCN3911 DSCN3915

Balení běžně obsahuje telefon, nabíjecí adaptér, USB kabel, sluchátka, sponku na vytlačení slotu pro SIM kartu a tištěný manuál. U testovaného kusu sice chyběla sluchátka, nicméně to nemělo žádný vliv na kvalitu testování.

IMG_20150708_143543

 

 

Displej, hardware, výkon a výdrž baterie

Honor 6 Plus není žádný “prcek”. To, že se jedná o pořádného velikána, už napovídá úhlopříčka displeje, která je rovných 5,5″ a tudíž lze tento telefon již řadit do kategorie tabletofonů, nebo chcete li do kategorie phabletů.

Multidotykový displej Honoru je jedna z věcí, která vás uchvátí. Díky IPS technologii, zobrazení 16,7 milionů barev a rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů nabízí perfektní barvy, ostrost a dobré pozorovací úhly a rovněž dobrou čitelnost na slunci. Při těchto parametrech se jemnost displeje dostává na hodnotu 401 ppi.

Musím říci že optimalizace jasu je u Honoru na vysoké úrovni a díky ní pak při maximálním jasu lze naprosto bez problému displej pohodlně sledovat i při přímém slunečním svitu, což u jiných značek bývá problém.

Co se hardwaru týče, tak Huawei nabízí opravdu hodně. O výkon se stará procesor Hisilicon Kyrin 925, který je tvořen čtyřmi jádry Cortex-A15 s frekvencí 1,8 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A7 s frekvencí 1,3 GHz. Procesoru pak asistuje paměť RAM o velikosti 3 GB a grafický čip Mali-T628 MP4. Jak je na tom výkonnostně Honor 6 Plus v syntetickém testu AnTuTu v porovnání s ostatními můžeme vidět na grafu níže. I přes poměrně vysoké hodnoty však v reálu výkon občas pokulhává a občas se to projeví i na plynulosti aplikací či prostředí.

Screenshot_2015-06-23-22-16-46 Screenshot_2015-06-25-11-34-18

 

Konektivitu zajišťují Bluetooth 4.0 + EDR, Wi-Fi 802.1.b/g/n 2,4/5 GHz, GPS/AGPS, USB 2.0 a 4G/3G/2G. Bohužel co se týče podpory LTE, tak zde budou mít smůlu ti, kteří používají síť Vodafone, jelikož Honor 6 Plus nepodporuje LTE v pásmech 800 a 900 MHz. Na druhou stranu potěší podpora dualSIM, která funguje bez problémů.

Pro ukládání dat poslouží interní úložiště o velikosti 32 GB bez možnosti rozšíření díky absenci slotu pro SD karty.

Co se zvukové stránky týče, tak je na tom Honor v celku dobře. Hlasitost zadního reproduktoru je více než dostatečná. Stejně je na tom i kvalita zvuku do výstupu pro sluchátka, se kterou jsem byl více méně spokojen a nemám proti ní zásadní výhrady.

Z hlediska výdrže baterie nabízí Honor 6 Plus nadstandardní výsledky Telefon disponuje neodnímatelnou baterií o kapacitě 3 600 mAh. Při střídmém používání telefonu není problém se s výdrží baterie dostat na dva dny. Pokud ale telefon podrobíte intenzivnějšímu používání (surfování na internetu, hraní her, telefonování, focení), dostaneme standardní výdrž kolem jednoho až jednoho a půl dne, což je velice slušné. Telefon je vybaven inteligentním managementem využití baterie, který nabízí tři režimy – ultra, inteligentní a výkon. Telefon také informuje o běžících aplikacích na pozadí a nabízí jejich vypnutí pro úsporu energie.

Screenshot_2015-06-25-11-31-31 Screenshot_2015-06-25-11-31-43 Screenshot_2015-06-27-18-07-44

Standardně je úspora nastavena na režim inteligentní. V případě režimu ultra by mělo dojít až ke 20% úspoře baterie, kdy se ponechají v chodu jen základní funkce telefonu a tento režim se doporučuje v případě, že je baterie vybitá.

 

Fotoaparát, videokamera a fotografické funkce

Jak už je napovězeno v titulku recenze, Honor 6 Plus je vybaven duální fotoaparátem v podobě dvou čoček na zadní straně. Bohužel jakoliv je tato informace zajímavá, v praxi se nejedná o nic až tak závratného. Potenciál duální fotoaparátu mohl být využit lépe, nicméně i tak se jedná o kvalitní optiku, která rozhodně nabízí zajímavé výsledky.

Fotoaparát nabízí tato rozlišení: hlavní fotoaparát 13 MPx a druhý pak 8 MPx. Vybaven je auto focusem a Dual-LED bleskem. Mezi funkce fotoaparátu pak patří GPS značkování, funkce Face Detection pro lepší zaměření obličeje, HDR a další.

Fotoaparát obecně pořizuje velice slušné snímky, standardně čím lepší jsou světelné podmínky, tím lepší jsou výsledky, nicméně i noční snímky jsou na velice slušné úrovni.

Videokamera pak nabízí natáčení videí s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů se snímkovací frekvencí 30 snímků za sekundu. Přední “selfie” kamera pak nabízí rozlišení 8 MPx a rovněž natáčení videa v rozlišení 1 080p a snímkovací frekvenci 30 snímků za sekundu. Co se kvality pořizovaných videí týče, tak zde se jedná o lepší průměr, který nepřináší nic brilantního. Videa mi v určitých momentech přišla i trhaná a kvalita nebyla kdovíjak úchvatná. Ukázka natočeného videa ve FULL HD rozlišení níže.

Zajímavé jsou režimy fotoaparátu, mezi které patří ten, který využívá právě duální optiku a tím je Široká clona, díky které lze měnit hloubku ostrosti i to i po pořízení snímku. Mezi další režimy pak patří Super noční režim, který pořizuje snímky v dobré kvalitě i při nepříznivých podmínkách, především pak v noci. Pojďme si tyto dva režimy trochu víc popsat.

Funkce široké clony umožňuje měnit hloubku ostrosti. Pokud tak například fotíme nějaký předmět, můžeme si pohrát právě s ostrostí objektu a jeho okolí. Tedy to, co obvykle děláme v nějakém externím programu, jako například Snapseed a jiné, můžeme provést již při pořizování snímku. V praxi to potom funguje tak, že zdařilé jsou spíše ty snímky, kde se soustředíme na blízký focený předmět a to ještě ne vždy se výsledek podaří na jedničku. Ukázky můžete vidět na snímcích níže.

  

Super noční režim by měl nabídnout uživateli lepší výsledky fotek za snížených viditelných podmínek, a hlavně při nočních snímcích. Výsledek není špatný, ale i tak fotky trpí poměrně silným šumem a kvalita rovněž trpí absencí optické stabilizace obrazu – OIS. Pro to, aby byly snímky co nejkvalitnější je dobré použít stativ, který jsem neměl k dispozici a tudíž je to na výsledných snímcích znát.

IMG_20150707_225659
Fotografie pořízení super noční režimem

Pokud se pak podíváme na fotky pořízené za špatné viditelnosti, tak je na tom Honor 6 Plus o poznání lépe, než jiné přístroje, ale stále to není ono a rozhodně se fotografie nemohou rovnat kvalitním fotoaparátům.

Fotografie pořízená Honorem 6 Plus
IMG_20150705_222115
Fotografie pořízená telefonem LG G2

 

Galerie fotografií pořízených Honorem 6 plus

sdr dsr

sdr sdr

mde mde

dsr sdr

dav dsr

dsr dsr

IMG_20150705_191138 dsr

 

Operační systém, prostředí, aplikace

Honor 6 plus je opatřen grafickou nadstavbou EMUI 3.0 a běží na operačním systému Android 4.4 KitKat.

Hned na úvod je potřeba říci, že se výrobce v mnoha směrech nechal inspirovat operačním systémem iOS od Apple. Prvky a grafika iOS jsou do oka bijící. Grafická nadstavba EMUI se mi líbila a nelíbila. Líbila se mi jistá čistota designu, především pak jeho jednoduchost a vzdušný design. Co už se mi líbilo méně byly možnosti přizpůsobení, především pak organizace zástupců aplikací na ploše. To je řešeno v EMUI opravdu zvláštně.

Screenshot_2015-06-23-20-49-29 Screenshot_2015-06-23-20-51-13 Screenshot_2015-06-23-20-51-23

Neexistuje zde App Drawer, tedy přehled všech nainstalovaných aplikací jak je tomu zvykem, ale aplikace jsou organizovány v “chlívcích”,do kterých můžeme další přidávat. Až teprve z těchto chlívků můžeme zástupce vytáhnout na plochu. Klasickým dlouhým tahem ze seznamu aplikací tedy zástupce nepřidáme. Máme zde na výběr i několik témat, kterými můžeme změnit vzhled plochy a ikon.

Screenshot_2015-06-23-22-51-19 Screenshot_2015-06-23-22-02-22 Screenshot_2015-06-25-11-30-12

 

Screenshot_2015-06-25-11-38-10 Screenshot_2015-06-25-11-34-18 Screenshot_2015-06-25-20-04-14

Rovněž se mi moc nelíbil přehled spuštěných aplikací, který vyvoláme dlouhým stiskem tlačítka pro vyvolání kontextového menu. Seznam aplikací se seřadí do mřížkové matice a pokud chceme zavřít spuštěné aplikace, musíme je jednu po druhé tahem uzavřít. Je zde ještě jedna možnost a tou je aplikace Správce telefonu, která umí proskenovat a následně optimalizovat zařízení.

Celkově lze říci, že prostředí působí velice svižně a plynule. Výhradu bych také měl k informačnímu centru, které má bílé pozadí a pokud vám přijde notifikace, ta má bílé písmo a tak je text notifikace špatně viditelný. Tímto trpí i model Huawei P8, kde je podobný problém, kdy notifikační centrum má pro změnu tmavé pozadí a písmo je rovněž tmavé.

Screenshot_2015-06-25-11-29-50 Screenshot_2015-06-25-11-30-00 Screenshot_2015-06-25-11-32-36

 Screenshot_2015-06-25-11-37-22 Screenshot_2015-06-25-11-35-13

 

 

Závěr a zhodnocení

Honor 6 plus se mi líbil a deset dní testování jsem si sním užil. Jedná se především o telefon pro volný čas, zábavu a sledování multimédií. Díky jeho výkonu můžeme bez problémů sledovat videa ve vysokém rozlišení a hrát náročnější hry. Díky dostatečné kapacitě baterie se nemusíme bát, že by nás i na konci dne telefon  nechal na holičkách,

Rozhodně musím ocenit vysokou kvalitu zpracování, která z tohoto telefonu činí vskutku designový šperk. Na druhou stranu mne poněkud zklamal dostatečně nevyužitý potenciál duálního fotoaparátu a ne-podpora LTE v pásmech 800 a 900 MHz, a z toho důvodu jej rozhodně nelze doporučit pro ty, kteří surfují v síti Vodafone.

S přihlédnutím k tomu, co telefon nabízí, bych očekával o něco nižší cenu, protože aktuální průměrná cena kolem jedenácti a půl tisíce není zrovna nízká, když se podíváme na to, že srovnatelný konkurent LG G3 toho za cenu o zhruba jeden a půl tisíce nižší nabízí mnohem více.

I přes to vše věřím, že si Honor 6 plus své zákazníky najde a za mne mohu telefon rozhodně doporučit.

Určitě rovněž navštivte oficiální stránky Honoru 6 plus kde naleznete další informace.

 

Aktuální vývoj ceny dle serveru Heureka

Graf ceny produktu HONOR 6 PLUS 32GB poskytuje server Heureka.cz

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář