Záloha a obnova aplikace WhatsApp

Sdílet:

Aplikaci WhatsApp myslím není třeba představovat. Jedná se o populární chatovací službu, která umožňuje komunikaci mezi uživateli v podobě zasílání zpráv a volání. Díky tomu, že se komunikace neukládá na žádné cloudové úložiště poskytovatele, dalo by se říci, že patří k těm bezpečnějším právě díky tomu, že veškerá komunikace je ukládána jen ve vašem zařízení.

Před časem byla implementována funkce možnosti zálohování chatu do úložiště Drive od Googlu, nicméně tato funkce následně zmizela, což je škoda, protože díky tomu jste mohli svou komunikaci jedním kliknutím zálohovat mimo váš telefon. Hodilo se to něpříklad v případě, kdy jste prováděli kompletní reinstalaci telefonu, nebo jste migrovali z jednoho zařízení na druhé.

V tomto ohledu mají jiné služby výhodu v tom, že ať jste je spustíte na jakémkoliv zařízení, po přihlášení k účtu jste měli vždy ihned k dispozici kompletní historii konverzací. WhatsApp funguje na principu ověřování přes telefonní číslo což znamená, že ke svému účtu se můžete přihlásit jen za předpokladu, že je v telefonu či tabletu přítomna SIM karta se stejným číslem. V tomto článku si ukážeme, jak provést zálohu chatu právě v případě, že musíte telefon přeinstalovat, či budete migrovat na jiný.

Screenshot_2015-06-24-08-53-13 Screenshot_2015-06-24-08-53-24 Screenshot_2015-06-24-08-53-40 Screenshot_2015-06-24-09-02-12

Aplikace a veškerá její data jsou uložena v interním úložišti ve složce WhatsApp. Aplikace ve výchozím nastavení provádí automatickou zálohu chatů každý den ve 4:00 hodiny ráno. Pokud chcete provést aktuální zálohu, klepněte vpravo nahoře na tři tečky, v menu vyberte „Nastavení“ a následně klepněte na „Nastavení chatu“. Zde stačí klepnout na položku „Zálohování chatů“ a provede se okamžitá záloha. Zálohy chatu jsou ukládány do složky Databases a tyto soubory nesou obvykle podobné označení: msgstore-2015-06-02 a msgstore.db.crypt8
 

Pokud budete potřebovat z nějakého důvodu přeinstalovat telefon, či migrovat na jiný, je potřeba celou složku aplikace zkopírovat na externí SD kartu. Pokud máte jen interní paměť, tuto složku si zkopírujte třeba na flashku, do PC, nebo do cloudu. Pro kopírování a zálohu můžete použít například výborný správce souborů ES File Explorer.

Screenshot_2015-06-24-08-35-37 Screenshot_2015-06-24-08-37-21 Screenshot_2015-06-24-08-41-06

Před novou instalací aplikace (po reinstalaci systému, či v nové zařízení) si do úložiště tuto zálohovanou složku nejprve nakopírujte. Poté proveďte instalaci aplikace WhatsApp. Po instalaci aplikace budete muset provést registraci skrze vaše telefonní číslo. Aplikace automaticky prohledá vaše úložiště, zdali se na něm nenachází nějaká záloha. Pakliže ji nalezne, automaticky vám nabídne její obnovu. Obnovu potvrdíme a veškerou historii chatů tak budete mít opět k dispozici.

Tento postup v podstatě funguje pro všechny platformy (Android, iOS, Windows Phone atd.)

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář