Tip: vybíráme nejlepší on-line webovou fotogalerii

Sdílet:

Pokud rádi fotíte a rádi byste se svou tvorbou pochlubili ať už v rámci své rodiny, nebo svým přátelům, jistě jste přemýšleli nad tím, jak své fotky prezentovat. Ideální místo je úložiště v internetu, kde bude mít k vašim fotkám každý přístup. Na druhou stranu ale možná budete řešit to, aby přístup k vašim fotkám měl jen někdo, aby vaše fotky neutrpěly z hlediska kvality a další věci….

Nejednodušší způsob je vybrat si fotogalerii z dostupných služeb na internetu a že jich je poměrně hodně, ale ….. co se kvality týče se již dostaneme na nižší počet. Významným kritériem je také to, jaké omezení nabízí galerie z hlediska velikosti nabízeného prostoru, zobrazované reklamy, rychlosti konektivity na servery poskytovatele atd.

Osobně jsem před touto otázkou stál také a prošel jsem si poměrně dlouhým rozhodováním pro jakou galerii se rozhodnout. Upřímně, do dnes nemám zcela jasno a používám jich několik a stále vybírám tu nejlepší.

V tomto článku se chci zaměřit na webové fotogalerie, které jsou nabízeny zdarma a které nabízejí co největší prostor pro vaše fotografie. Vybral jsem Zoneramu, Flickr a Google Fotky. Pojďme si je tedy představit.

Zonerama

Jedná se o webovou galerii od známého českého softwarového vývojáře Zoner software, který je mimo jiné tvůrcem populárního softwaru nejen pro profi fotografy – Zoner Photo Studio. Logicky si tak Zonerama klade za cíl nabídnout kvalitní nástroj pro prezentaci fotografií a to splňuje bezezbytku. Zonerama je zdarma, to je první skvělá zpráva. Další jsou ty, že nabízí neomezený prostor, takže nejste limitování tím, kolik toho na Zoneramu nahrajete. Dále, což potěší hlavně profi fotografy, Zonerama nijak nekomprimuje vaše fotografie, takže jsou nahrány v takové kvalitě, v jaké byly pořízeny. Zonerama rovněž nezobrazuje žádné reklamy, jak je tomu u jiných galerií a tak celkově působí čistým a profi dojmem.

zonerama1

Pro ty z vás, kdo chcete své fotografie ochránit před zvědavci, můžete svá alba opatřit heslem, dále pak své fotografie můžete opatřit vodoznakem, povolit, či zakázat stažení atd. Pokud se pak podíváme ergonomii, intuitivnost, tak by mohli tvůrci ještě více zapracovat na designu a hlavně pak na optimalizaci, která občas způsobuje to, že se galerie sekne, nebo se pomalu načítá. Z hlediska konektivity, resp .rychlosti nahrávání fotek na servery Zoneramy jsem naprosto spokojen a pokud disponujete rychlou konektivitou, určitě nebudete mít problém ji využít naplno. Pokud chcete Zoneramu využívat, stačí se zaregistrovat na této adrese a je to.

zonerama2

zonerama4
 

Flickr

Flickr možná mnoho z vás nezná, přitom nabízí velice pěkné webové úložiště pro vaše fotografie. Flickr spadá pod známou značku Yahoo.com a je nabízen v základní verzi zdarma. Základní verzí rozumějme to, že máme k dispozici úložiště o velikosti 1 TB, které dostatečně uspokojí potřeby většiny uživatelů. Pokud budete chtít odstranit reklamu, budete si pak muset připlatit 5,99$ za měsíc, resp. 49,99$ na rok.Dle mého je ale reklama na Flickru nenásilná a rozhodně nestojí za to platit peníze za její odstranění.

flickr1

Flickr, jak jsem se již zmiňoval, nabízí úložiště o velikosti 1 TB, které nelze nikterak navýšit a jedná se tedy o finální velikost. Stejně jako u Zoneramy i Flickr umožňuje nahrávat fotky v plné velikosti, tedy nepřijdete o jejich kvalitu, pokud si budete chtít fotku stáhnout, Flickr vám nabídne výběr různých stupňů kvality.

flickr2

Samozřejmostí je nastavení úrovně přístupu, tedy zdali má být fotografie/album veřejné, nebo soukromé. Fotografie jsou buďto zobrazovány ve streamu, kde jsou zobrazeny kompletně všechny, nebo je můžeme seskupovat do alb, skupin atd. Příjemnou funkcí je Camera Roll, kde jsou fotky řazeny dle data pořízení a tak můžete rychle vyhledat fotografii, pokud víte kdy byla pořízena.

flickr3

Galerie funguje velice svižně a s mírným zobrazením reklamy působí velice příjemným a povedeným dojmem.
 

Google Fotky

Jako třetí úložiště pro vaše fotky jsem vybral Google Fotky. Google nedávno tuto službu představil jako novinku, kdy došlo k odtržení webové galerie od služby Google+ a vznikla tak samostatná služba, která spadá do balíku služeb Googlu, jež jsou k dispozici zdarma. Co je nutné k získání? Stačí si jen zaregistrovat účet u Googlu a je to. Pak už stačí jít na odkaz do služby Google Fotky a můžete nahrávat své fotky, třídit je do sbírek, upravovat atd. Jako bonus pak získáte skvělé – awesome funkce, kdy vám Google nabídne úpravy, které sám na pozadí provede a vy si budete moct rozhodnout, zdali upravené fotky přijmete či nikoliv. Patří sem i vytváření příběhů a filmů, což je skvělá funkce, kdy Google poskládá vaše fotografie do pěkného alba, nebo z vašeho videa vytvoří zajímavě upravený film s hudbou a dalšími efekty.

photos1

Zdarma po registraci získáte 15 GB úložného prostoru, který je sdílený pro všechny služby, tedy Google Drive, Gmail atd. V případě, že budete nahrávat fotky do Google Fotky ve vysoké kvalitě, pak se nezapočítává prostor, který máte k dispozici. Máte tak pro fotky v této kvalitě prakticky neomezený prostor.

photos3

photos4

Fotky a videa se ukládají ve vysoké kvalitě při menší velikosti. Pokud budete chtít nahrávat fotky v původní velikosti a kvalitě, bude vám započítán prostor, který máte k dispozici zdarma. Samozřejmě je možné si prostor navýšit a to na 100 GB, 1 TB, nebo na 10 TB, přičemž 100 GB přijde na necelé dva dolary. Googly Fotky naleznete na tomto odkazu.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář