Stažení fotek a dalšího obsahu z vašeho profilu na Facebooku

Sdílet:

Facebook nabízí velice jednoduchý způsob, jak nahrát vaše fotky na vaší zeď. Pokud si ale chcete veškerý obsah stáhnout z vašeho facebookového profilu, už tak jednoduchý přístup k této funkci nenabízí a je nenápadně zobrazena v nastavení účtu. Díky této funkci však můžete stáhnout ze svého profilu veškerá data jako jsou fotografie, příspěvky, chaty atd.

Stačí kliknout na odkaz “Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku”, budete požádání o heslo k vašemu účtu a následně bude provedena archivace veškerého obsahu, což zabere pár minut. V mém případě se jednalo o cca 5 minut. Oznámení o možnosti stažení vám přijde na váš email.

scr3

Do počítače si stáhnete zazipovaný soubor, který rozbalte. Pokud kliknete na soubor index.html, spustí se vám webový prohlížeč, ve kterém se vám zobrazí jakési menu, kde naleznete odkazy na všechny stažené položky. Rovněž se ze zipu rozbalí složky s jednotlivými alby s vašimi fotkami na facebooku. Zálohu obsahu z facebooku tedy již máme. Fotky si nyní můžeme nahrát do nějaké z oblíbených cloudových služeb.

scr1

scr2

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář