ROOT telefonů LG s Android 5 Lollipop

Sdílet:

Pokud jste upgradovali své LG G2 na poslední oficiální firmware s Androidem 5 Lollipop a chtěli jste telefon rootnout, měli jste problém. Někteří….

Ti z vás, kteří používali starší verze rootovacích nástrojů, které spolehlivě fungovaly u KitKatu, na Lollipopu nefungovaly.Naštěstí ale vývojáři z XDA nelenili a rychle našli způsoby, jak root provést na novém Lollipopu. My si dnes v několika krocích ukážeme, jak na to.

Níže uvedený návod lze aplikovat na tato zařízení LG:

 • LG G Flex 2
 • LG G Flex
 • LG G3
 • LG G2
 • LG F60
 • LG Tribute
 • LG MS395/D393
 • LG L90
 • LG Transpyre
 • LG Volt (LS740)

Předpokládám, že již máte něco za sebou a neděláte tuto činnost poprvé. Co je potřeba mít, než začneme:

 • povoleny funkce pro vývojáře v nastavení telefonu -> Obecné -> Info o telefonu -> Softwarové informace klepněte cca 6krát na Číslo sestavení až se vám objeví zelené políčko, že jste se stali vývojářem
 • nyní v Možnostech vývojáře povolte USB ladění
 • budete potřebovat mít nainstalovaný LG driver, aby ADB spojení mezi PC a telefonem korektně fungovalo
 • dále si stáhněte soubor, kterým rootnete telefon, naleznete ZDE

Tak, máme připraveno a můžeme jít na to ….

Stáhnutý soubor LG_Root.zip si rozbalte, obvykle se bude tento soubor nacházet ve složce Stažené soubory. Nyní připojte telefon přes USB kabel k PC. Spusťte příkazový řádek a zadejte následující příkazy:

cd Downloads

cd LG_Root

adb devices

Nyní odpojte a zase připojte váš telefon k počítači. Měli byste vidět okénko, ve kterém musíte odsouhlasit povolení USB ladění, ideálně dejte volbu zapamatovat.

Nyní v příkazovém řádku zadejte příkaz adb devices. Mělo by se vám ukázat sériové číslo trelefonu a označení modelu. Pokud tomu tak je, jste připravení na rootnutí.

nyní zkopírujte do příkazové řádky tento příkaz:

adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp 

Pokud by výše uvedený kód nefungoval, vložte tento:

adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp

Nyní vypněte telefon a odpojte USB kabel. Následně stiskněte tlačítko volume nahoru a připojte USB kabel. Během této procedury by se vám mělo na displeji ukázat políčko Downloading a po chvíli se vám ukáže obrazovka Firmware Update.

Nyní se přesuneme do složky LG_Root, kde spustíme dávkový soubor ports.bat -> zjistíme, jaké číslo COM se nachází vedle položky DIAG1. Pokud by tento postup nefungoval, spusťte ports.bat jak administrátor.

Nyní zadejte příkaz:

Send_Command.exe \\.\COMXX

Místo XX zadejte číslo, které se vám objevilo u položky COM.

Následně zadejte příkaz:

sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox

Nyní, pokud máte telefon s vyjímatelnou baterií, vyjměte ji vložte zpátky. Pokud máte telefon bez vyjímatelné baterie, stiskněte najednou tlačítko volume dolů a tlačítko pro vypnutí na cca 30 vteřin. Oběma způsoby telefon restartujete.

Po restartu a náběhu telefonu byste měli na ploše nalézt ikonu SuperSU a telefon by měl být tímto opatřen rootem.

Tak, to je vše, pokud máte lepší způsob, jak rootnou telefon LG s Lollipopem, dejte vědět.

 

Díky: Unjustified Dev from XDA

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář