Vyšel Cyanogenmod 12 pro první zařízení

Sdílet:

Včera oznámil Cyanogenmod na svém blogu odstartování CM12 verzí pro vybraná zařízení. Jedná se o vývojovou větev s označením “nightly” a tudíž je nutné počítat s tím, že se v této fázi v systému nachází mnoho chyb a nelze jej doporučit pro denní používání.

Descargar-CyanogenMod-12-para-el-LG-G2-No-Oficial-Android-5.0-Lollipop

 

 

Dle vývojářů projektu je v tuto chvíli plně podporován základní HW, tedy GPS, Wi-Fi, Bluetooth a fotoaparát. Další funkce jako například IR v této ranné fázi prozatím nemusí fungovat, nebo nefungují. Jeden ze všeobecně známého problému, který je poměrně nepříjemný je shození Wi-Fi připojení při zaponutí Bluetooth.

V souvislosti s tímto krokem je vývoj CM11 přesunut do týdenního vadávání snapshotů, které budou vycházet vždy v neděli. Vzhledem k tomu, že se jedná o verzi ROM založené na Androidu 5.0.1., je doporučeno otestovat kompatibiltu aplikací třetích stran. Přechod na CM12 je možný přímo z CM11 a CM10 bez nutnosti použití wipe systému. Pokud však přejdete na CM12, není možné bez wipe systému přejít na nižší verzi. Rovněž je doporučeno použít recovery kompatibilní s Androidem Lollipop.

O vývoji CM 12, konkrétně pro zařízení LG G2 D802 budu informovat v rámci testování na tomto webu. Pokud si chcete CM12 vyzkoušet již nyní, můžete stahovat ZDE. Verze pro LG G2 D802 je ke stažení ZDE.

 

Zdroj: cyanogenmod.org

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář