ROOT Samsung Galaxy Note 2 [GT-N7100]

Sdílet:

n7100_rootSamsung Galaxy Note 2 – smartphone, který má stále mezi špičkovými stroji své místo. Phablet, který ohromí svou velikostí a výkonem a zároveň svou elegancí. Bohužel má jednu vadu na kráse. Nadstavbu TouchWiz, která tak trochu kazí dojem z tohoto jinak excelentního smartphonu.

Dnes si ukážeme jak tento telefon “rootnout” a získat tak možnost nainstalovat na něj nějako vyladěnou custom ROM. Ukážeme si dva způsoby, protože mě se osvědčil pouze jeden z nich, nicméně v ostatních případech můžou fungovat oba a proto si ukážeme tyto dvě varianty pro případ, že by někdo z vás měl problém s jednou z nich. Návod je sepsán primárně pro Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100 International.

První varianta je typická pro telefony Samsung a sice jedná se Odin verzi. Druhý způsob je pak přes software SkipSoft Toolkit. Ještě než začnete: proveďtě pro jistotu zálohu všeho, o co nechcete v telefonu přijít. Veškeré níže popsané kroky provádíte na vlastní riziko a autor článku nenese zodpovědnost za poškození a případnou nefunkčnost telefonu.

Odin varianta:

 

V systému zapnětě USB ladění: Nastavení->Pro vývojáře->Ladění USB, či Android debugging. Pokud nemáte přístupnou položku “Pro vývojáře, několikrát poklepejte v informacích o telefonu na “Číslo sestavení” až se vám objeví oznámení, že jste se stali vývojářem.

V PC si nainstalujte Samsung ovladače

Stáhněte si soubory potřebné pro root a rozbalte na disk v počítači.

1

 

Nyní vypněte telefon a poté jej současným stiskem tlačítek power, home a volume down aktivujte. Varovné informace na obrazovce potvrďte stiskem tlačítka volume up a telefon tak uveďte do do download modu.

20141209_212829 20141209_212925

Spusťte Odin. To, že Odin vídí náš telefon uvidíme v podbarveném okénku, kde se zobrazí příslušný port. Ze složky, kterou jsme si rozbalili v počítači na disk. Vše nechte nastavené tak, jak je. Přes tlačítko PDA vyberte v počítači soubor.

2

 

3

 

Poté klikněte na tlačítko start a tímto flashneme root soubor. Úspěšné flashnutí nám bude signalizovat levé okénko, kde bude buďto PASS!, nebo RESET!

4

 

Jakmile se telefon restratuje, měli bychom mít root a nainstalovaný SuperSu. Přítomnost rootu v telefonu můžeme rovněž otestovat tak, že nainstalujemenějakou aplikaci, která root vyžaduje. Například Titanium Backup.

 

Varianta přes SkipSoft Toolkit:

 

Jak jsem již psal výše, varianta přes Odin v mém případě nefungovala korektně a proto jsme musel zvolit variantu přes SkipSoft Unified Android Toolkit, kterou moho znát uživatelé Nexus zařízení.I zde je nutné postupovat stejně jako u výše uvedené varianty. Telefon musí mít zapnuté ladění USB.

Jako první si stáhneme software Unified Android Toolkit. Spustíme je pomocí průvodce navolíme zařízení které chceme modifikovat, v našem případě Galaxy Note 2. Níže na screenshotech můžeme vidět krok za krokem, jak provést root.

 

Zvolíme požadované zařízení. V našem případě volba 27.

6

 

Zvolíme verzi, v našem případě 01.

7

 

Zvolíme jakou verzi Androidu máme, v našem případě volba 17.

8

 

Vybereme, co chceme provést. Chceme root, dáme volbu 5.

10

 

Zvolíme root metodu, doporučuji volbu 2. Dále zvolíme jaké recovery chceme použít, doporučuji TWRP – volba 3.

13

 

Nyní máme vše připraveno a následuje samotné rootnutí telefonu, které bude opět zakončeno restartem do TWRP a následně nabootujeme do systému.

14

15

 

Tak a to je vše. Ukázali jsme si dvě metody, jak rootnout telefon Samsung Galaxy Note 2. Pokud se vám podařilo, nebo jste měli problémy, dejte mi vědět do komentářů.

Již nyní připravuji článek s návodem, jak na Galaxy Note 2 nahodit Cyanogenmod 11 s Androidem 4.4 KitKat.

 

Odkaz na soubory pro Samsung Galaxy Note 2: https://app.box.com/galaxynote2

Odkaz na faktory image (původní stock rom CZE): http://1drv.ms/1yCUIsn

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář