Towelroot: jak na nepodporované zařízení?

Sdílet:

towelrootPřed časem jsem vám na svém blogu přinesl článek, jak provést na vašem telefonu LG G2 (D802) root pomocí utility Towelroot. Jedná se v současné době době o nejjednodušší způsob, jak root provést. Pro root totiž nepotřebujete počítač a propoejní telefonu s ním, ale stačí jen do telefonu stáhnout soubor, který root provede prakticky na jeden klik. Bohužel se ale objevilo mnoho případů, kdy Towelroot nebyl konkrétním zařízením podporován. Proč tomu tak je? V první řadě doporučuji navštívit oficiální vlákno vývojáře na XDA, kde můžete zjistit, zdali je vaše zařízení podporované. Dále je pak nutné brát v potaz to, že Towelroot spolupracuje jen s určitou verzí Androidu a verzí jádra. Jak developer geohot uvádí, Towelroot spolupracuje jen s jádrem, jehož datum sestavení je do 3. června 2014. Pokud je datum sestavení jádra pozdějšího data a telefon patří mezi podporovaná zařízení, root by i tak měl fungovat.  Abychom si kompatibilitu s naším zařízením zajistili i v případě, že nám aplikace bude hlásit, že máme smůlu, je nutné provést pár kroků, které si v následujících řádcích popíšeme.

Problém je v modstringu , který mění parametry tak, aby mohla být rootnutá různá zařízení. Pokud aktuální modstring nepodporuje vaše zařízení, je nutné jej ručně změnit tak, aby vaše zařízení bylo mezi podporovanými. Prvním předpokladem tedy je to, že máte stáhnutý Towelroot. Můžete jej stáhnout ZDE.

 

Screenshot_2014-11-26-10-24-36 Screenshot_2014-11-26-10-24-55 Screenshot_2014-11-26-10-25-15

 

Towelroot nainstalujte. Je zcela možné, že některé antiviry budou hlásit nebezpečí, protože se jedná o exploit, který provádí změny systému. Po instalaci Towelroot spusťte. Root provádíme klikem na tlačítko “make it ra1n”. Pokud se vám objeví hláška, že vaše zařízení není podporováno, je potřeba změnit mod string. Abychom mohli modstring změnit, musíme třikrát poklepat na nápis “welcome to towelroot v3”. Teprve potom se nám odemkne pole, kde můžeme modstring změnit. Jsou zde tři možnosti:

  • 1337 0 1 0 4 0 – tento kod slouží pro většinu zařízení a je defaultní
  • 1337 0 1 7380 4 0 – tento kod zadejte v případě, že máte novější model Samsung zařízení
  • 1337 0 1 0 4 1 – univerzální kod, který by měl fungovat pro všechna zařízení. Root je však jen dočasný a s restartem telefonu se deaktivuje.

Výše uvedený postup by tedy měl fungovat v případě, že se nám nedaří provést root prostřednictvím Twroot klasickou cestou.

 

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář