Pushbullet: nová aktualizace přináší SMS a oznámení z Androidu na PC

Sdílet:

pushbulletKdyž se před zhruba rokem a půl objevila aplikace Pushbullet v obchodě Google Play, osobně jsem byl nadšen. Jednalo se o jednoduchý nástroj, který umožnil odesílat odkazy pohodlně z PC do mobilního telefonu. Jak šel čas, Pushbullet se vyvíjel dál a funkce začínaly přibývat.

Dočkali jsme se tak možnosti synchronizace souborů mezi jednotlivými zařízeními s Androidem a v posledních aktualizacích přišly opravdu zásadní změny a novinky. V první řadě se jednalo o možnost odpovídání na SMS zprávy, které obdržíte na svém telefonu. Pokud totiž máte nainstalován doplněk pro prohlížeč, můžete na tuto zprávu odpovědět přímo z PC, aniž byste museli brát telefon do ruky.

U SMS to ale nekončí a díky mirroringu, neboli zrcadlení oznámení z vašeho telefonu s Androidem tak získáváte velice mocný nástroj. Skrze doplněk pro prohlížeč totiž můžete kontrolovat veškerá oznámení, která vám na Android přijdou. Pokud vám například přijde zpráva na WhatsApp, můžete si ji přečíst a rovnou na ní i odpovědět. V případě WhatsApp si ale musíte stáhnou speciální aplikaci a je potřeba mít na svém telefonu root. Vše s i později ukážeme.

Vše začíná s aplikací Pushbullet ve vašem telefonu. Tu si totiž nakonfigurujeme tak, aby nám vše šlapalo jako hodinky. V levém menu vybereme “Nastavení” a zde se zaměříme na část “Nastavení notifikací z Androidu do PC. Tuto funkci musíme mít povolenou a následně se ještě podíváme do sekce “Only for some apps”, kde můžeme nadefinovat z jakých aplikací chceme notifikace přijímat.

Screenshot_2014-11-07-13-18-38 Screenshot_2014-11-07-13-14-11 Screenshot_2014-11-07-13-15-08

Pokud si aplikaci v telefonu nakonfigurujeme, ještě si potřebujeme stáhnout doplněk Pushbullet pro prohlížeče Chrome, nebo Firefox, abychom mohli notifikace na svém PC přijímat. Tento doplněk již sám o sobě příliš mnoho nastavení neskýtá a spolupracuje především na základě konfigurace z telefonu. Skrze doplněk samozřejmě kromě přijímání notifikací můžeme zasílat různý obsah na všechna zařízení, která máme spárovaná s účtem na Pushbullet, který je samozřejmě propojen s vaším účtem na Googlu.

Screenshot_2014-11-07-08-43-37 Screenshot_2014-11-07-08-43-47 Screenshot_2014-11-07-08-44-45

Jak jsem se již zmiňoval výše, kromě mnoha notifikací můžeme přijímat i zprávy z oblíbeného komunikátoru WhatsApp. Toto lze již v základu, bohužel už však nemůžeme na zprávu odpovědět přímo z PC. Existuje zde ale jedna možnost. Má to ale háček. Budeme potřebovat telefon s rootem a aplikaci Quick Reply for Pushbullet, kterou na Google Play můžete získat za cenu kolem čtyřiceti korun českých. Touto kombinací totiž získáme možnost na zprávy z WhatsApp odpovídat, aniž bychom museli vzít telefon do ruky. Pozor! Nefunguje to ale tak, že bychom mohli zprávy jen tak odesílat. Opravdu to funguje jen pro odpovědi na zprávy, ale funguje to exelentně.

pushbullet

Pushbullet v současné verzi tak zadarmo nabízí opravdu mnoho funkci a to kompletně bez reklam. Snad tento stav vydrží, nicméně pokud by se vývojáři rozhodli do budoucna aplikaci rozumně zpoplatnit, určitě rád přispěju.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentář

Nový komentář