Duplicator pro WordPress: záloha a duplikování vašeho webu

Sdílet:

stažený souborPokud už z jakéhokoliv důvodu používáte redakční systém WordPress, jistě jste si někdy samozřejmě kladli otázku, jak svůj web zálohovat a ochránit jej před útočníky a malwarem. Nabízí se zde několik možností, zálohou ze strany poskytovatele hostingu počínaje až po zálohu na straně uživatele konče.

Ne vždy máme možnost zálohu ze strany poskytovatele využít, ať z toho důvodu, že ji poskytovatel nenabízí, nebo ji nabízí, ale za nemalé peníze. Naštěstí zde existuje mnoho způsobů, jak si pomoci sám a tato řešení jsou dokonce zdarma.

Jedním z elegantních řešení je plugin Duplicator. Tento plugin je ve své podstatě hlavně nástroj pro duplikování webu a jeho přenos například pod jiný hosting, nicméně jej můžeme použít i pro jednorázové zálohování.

Duplicator je zdarma a to v celé své funkčnosti. Plugin stačí jen nainstalovat a můžeme se pustit do replikace, či zálohy. Jakmile Duplicator nainstalujeme a aktivujeme ve WordPressu, můžeme ihned vytvořit první zálohu. Tu provedeme na záložce “Create New”. V první části “Setup” můžeme vyplnit název zálohy, dále nastavit filtr toho, co se má ze zálohy, či replikace vyloučit, čímž můžeme výrazně zmenšit výslednou velikost balíku.

V položce “Installer” můžeme předvyplnit parametry hostingu, resp. MySQL serveru a budoucí adresy, na které se web bude nacházet. Nyní se přesuneme do další úrovně klikem na tlačítko “Next” a spustí se scan obsahu, který má být zapakován.

duplicator_1

 

duplicator_2

 

duplicator_3

Jakmile program proskenuje obsah, ukáže případné chyby a upozornění. Může se jednat o nekompatibiltu, nebo upozornění na velikost některých souborů, které mají být zahrnuty do zálohy.

duplicator_4

Pokud provedeme finální úpravy, můžeme klikem na tlačítko “Build” spustit samotné vytvoření balíku. Jakmile je vytváření dokončeno, program nám nabídne stažení vytvořeného instalátoru a samotné zálohy.

duplicator_5

duplicator_7

Oba dva soubory si stáhneme a uložíme na server, na kterém chceme mít web nainstalován.

duplicator_9

Následně pak do prohlížeče zadáme adresu, například ve tvaru: sobotosso.cz/test/installer.php, čímž spustíme instalaci a rozbalení webu na server.

duplicator_8

 

 

 

duplicator_12

 

duplicator_13

Po dokončení instalace můžeme spustit náš web v plné kráse. Pokud si chcete tento zdarma pro Wordpres stáhnout, můžete tak učnit zde.

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář