Záloha a obnovení kontaktů ve službě Gmail

Sdílet:

Nedávno jsem byl nemile překvapen, když jsme zjistil, že mi v adresáři služby Gmail chyběly téměř dvě třetiny kontaktů. To zjištění, když hledáte důležitý kontakt, který právě právě potřebujete a on není k nalezení. Postupně zjišťujete, že těch důležitých kontaktů, které chybí je víc a víc.

Když jsme zjistil, že mé kontakty nejsou nikde k nalezení, nezbývá než přemýšlet co dál. Na support stránkách Googlu jsem nalezl návod na to, jak kontakty obnovit a tak jsem doufal, že se podaří. A podařilo se. Ztracené kontakty jsem nalezl.

screen_1

 

Pojďme si ukázat jak na to. Pokud dojdete ke stejně hrůznému zjištění, jako já, zachovejte klid a přihlašte se do služby Gmail. V levé horní části klikněte na “Gmail” a z rozbalovací nabídky vyberte položku “Kontakty”. Následně klikneme na “Více” a zde vybereme položku “Obnovit kontakty”.

screen_2

 

V nabídce máme na výběr z několika možností. Kontakty můžeme obnovit až o týden nazpět. Toto je skvělá funkce, bohužel ale pro větší pocit bezpečí doporučuji kontakty v určitých časových intervalech zálohovat exportem do nějakého CSV a ukládat na dalším bezpečném místě. Přeci jen i Google může mít své dny a vám se tak může stát, že obnova nepomůže.

screen_3

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Nový komentář