ROOT LG G2: jednoduše a rychle

Sdílet:

 

lg_g2

Pokud vlastníte telefon LG G2 a jste ti uživatelé, kteří rádi zkouší nové věci a chcete ze svého zařízení dostat víc, pak čtete ty správné řádky. Ještě než začneme, chci všechny čtenáře upozornit na to, že vše, co je zde popsané, dělají na své vlastní riziko a autor tohoto článku neručí za jakékoliv škody, které byly tímto návodem způsobeny.

Díky tomuto návodu nemusíte nic složitě nastavovat či telefon propojovat se svým PC. Vše co budete potřebovat je jeden instalační soubor a povolenou instalaci z neznámých zdrojů. Vše si v následujích krocích popíšeme. Tento postup byl vyzkoušen na telefonu LG G2 – D802.

 

 

 

Metoda č. 1: Towelroot

Nemusí fungovat, pokud máte aktualizované jádro na novější. Stáhnětě si root soubor do svého telefonu a nainstalujte. Popřípadě můžete navštivit stránku autora, kde lze získat aktuální verzi. Abyste tento soubor mohli nainstalovat, musíte mít povolenou instalaci z neznámých zdrojů, které povolíte v nastavení telefonu : Obecné->Zabezpečení ->Neznámé zdroje.

Screenshot_2014-10-03-10-09-09 Screenshot_2014-10-03-09-04-32 Screenshot_2014-10-03-09-05-16

Po instalaci souboru jej spusťte a klepněte na tlačítko „make it ra1n“ a po té telefon restartujte i přes případné oznámení, že telefon restartovat není zapotřebí.

Nyní si stáhněte z Google Play aplikaci SuperSu a nainstalujte. Root vyzkoušíte tak, že spustíte aplikaci, která root přístup vyžaduje. Pokud se vám objeví okno s přidělením práv, root funguje jak má.

Screenshot_2014-10-03-09-04-10 Screenshot_2014-10-03-09-09-40

 

Metoda č. 2: ioroot

Stáhněte si zazipovaný soubor ioroot a rozbalte jej v počítači. Nainstalujte usb driver pro telefon LG a povolte v nastavení telefonu ladění USB. Propojte telefon s PC a potvrďte MTP propojení na displeji telefonu.

Nyní jděte do složky ioroot, kterou jsme rozbalili a spusťte soubor ioroot.bat. V okně příkazové řádky napište tento příkaz:

adb reboot recovery

Nyní se telefon restartuje do recovery prostředí. Tlačítkem volume down najeďte na položku apply update from ADB a potvrďte tlačítkem power. Tímto aktivujeme sideload režim.

Následně potvrdíme spuštění ioroot skriptu tlačítkem power a počkáme, až se proces dokončí. To, že jsme telefon zdárně rootli nám povrdí nápis DAT ROOT na obrazovce.

 

 
Sdílet:
Jakub Sobotka

Jakub Sobotka

IT geek, milovník mobilních technologií, blogger ... Ve volném čase sedlá horský bajk, rád fotí a sportuje ..... šéfredaktor a zakladatel webu Techbrain.cz

Komentářů

Nový komentář